3 kolay adımda Instagram'da nasıl ünlü olunur


3 Kolay Adımda Instagram'da Ünlü Olmak

instagram da ünlü olmak

Instagram'a nasıl ünlü olacağınızı merak ediyor musunuz? Instagram'da daha fazla takipçi istiyorsanız, çarpıcı bir Instagram profili oluşturmanız gerekir. Fotoğraflarınızın fark edilmesini sağlamanın yollarına odaklanmanız gerekir . Ve diğer Instagram'larla etkileşime geçmeniz gerekiyor. Bu eğitimde Instagram'ı üç kolay adımda nasıl ünlü hale getireceğinizi keşfedeceksiniz.

Instagram Nasıl Ünlü Olunur: Giriş

Instagram'a ilk kaydolduğumda , ilk 30 takipçimi almak için mücadele ettim. En iyi fotoğraflarım bile sadece birkaç beğeni alıyordu. Ve resimlerim hakkında herhangi bir geri bildirim almadım.

İşte o zaman Instagram'da nasıl popüler olacağımı öğrenmem gerektiğini fark ettim. Ve şimdi .....'den fazla takipçim var.

Kişisel deneyimlerden, size daha fazla kişi sizi takip ettiğinde Instagram'ın çok daha eğlenceli hale geldiğini söyleyebilirim!

Instagram'da nasıl ünlü olacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin… ve fotoğrafçılığınızı gerçekten takdir eden daha gerçek takipçiler kazanın.

1. Adım: Çarpıcı bir Instagram profili oluşturun

Instagram'da nasıl ünlü olacağınızı bilmek birkaç temel faktörü içerir. Ancak en önemlisi Instagram profilinizin harika görünmesini sağlamaktır. Hiç kimse düşük kaliteli görüntülere sahip bir profili takip etmeyecek.

Hedefiniz fotoğrafınızı sergilemekse, fotoğraflarınız harika görünmelidir. Kötü bir fotoğraf yayınlamaktan başka bir şey yayınlamak daha iyidir.

Yapılacak ilk şey, en iyi görüntülerinizin yaklaşık 15-20'sini yüklemektir. Eğer bu kadarına sahip değilseniz, üzerinde çalışmaya devam edin. Yalnızca yüksek kaliteli göz alıcı fotoğraflar yayınladığınızdan emin olun.

Instagram'a başlıyorsanız, önce telefon fotoğrafçılığını geliştirmek iyi bir fikirdir . İnsanlar sadece ilginç fotoğraflarla fotoğrafçıları takip etmeyi severler.

Fotoğrafçılığınızı geliştirmek için mükemmel kompozisyona sahip görüntüler yaratmaya çalışın . Ve daha çarpıcı ve dramatik fotoğraflar oluşturmak için ışığı nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Kameranızın ayarlarını nasıl kullanacağınızı öğrenin . Daha gelişmiş bir iPhone kamera uygulaması kullanmayı da düşünebilirsiniz . Paylaşmadan önce en iyi şekilde görünmelerini sağlamak için Instagram fotoğraflarınızı bir fotoğraf düzenleyici uygulamasıyla düzenleyin .

Fotoğrafçılığınızı geliştirmek için zaman ayırmak, Instagram'ı ünlü hale getirmeye çalıştığınızda ödemenizin ötesinde bir şey olacaktır.

Belirli fotoğraf türlerinin Instagram'da özellikle iyi performans gösterdiğini unutmayın. Deneyimlerime göre plaj fotoğrafları , yansımalar , silüetler ve gün batımları en çok beğenileri alıyor. Portre fotoğrafları genellikle popüler değildir.

Bu gün batımı yansıma fotoğrafı, Instagram'da yayınladığım diğer fotoğraflarımdan daha çok beğenildi.

Instagram'da popüler olmak istiyorsanız, takipçilerinizin görmek istedikleri fotoğrafları yayınlayın. Bu yüzden sık sık plaj ve gün batımı fotoğraflarını paylaşıyorum.

Instagram'da daha fazla takipçi istiyorsanız, daha fazla beğeni alan fotoğrafların yayınlanması iyi bir fikirdir.

Dışarıda takılan fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla paylaşıyorsanız, insanların sizi takip etmeye başlamasını beklemeyin. Bunlar, herhangi bir ciddi fotoğrafçının paylaşmak isteyeceği türden fotoğraflar değildir.

Metnin ne kadar havalı olduğunu düşündüğünüzden bağımsız olarak asla metin görüntüleri veya şakalar yayınlamayın. Ayrıca, çoğu insan beğenmediği için rastgele ekran görüntüleri göndermekten kaçının.

Bir sonraki adıma geçmeden önce Instagram hesabınızın herkese açık olduğundan emin olun. Fotoğraflarınız herkese açık değilse, yeni takipçileri çekmek için çok daha zor zamanlar geçireceksiniz.

Instagram özet akışınızı herkese açık hale getirmek için profilinize gidin ve ekranın sağ üst tarafındaki Ayarlar simgesine hafifçe vurun . Git Hesap Gizlilik ve emin olun Özel Hesap kaydırıcı kapalıdır.

Son olarak, insanları sizi takip etmeye motive edecek bir profil açıklaması yazın. Kendinizi doğru takipçileri çekmek için anlamlı bir şekilde tanımlayın. Bu adımı fazla karmaşıklaştırma. İhtiyacınız olan tek şey “iPhone manzara fotoğrafçısı ve sörfçü” gibi bir şey.

2. Adım: Instagram Fotoğraflarınızı Dikkat Edin

Harika fotoğraflar yükledikten sonra, herkesin dikkatini çekme zamanı. Amacınız, daha fazla Instagram takipçisinin yanı sıra fotoğraflarınızda daha fazla beğeni ve yorum almaktır.

Bu bölümde Instagram'da nasıl fark edileceğini öğreneceksiniz. Fotoğraflarınızı fark etmenin ve daha fazla takipçi kazanmanın birkaç yolu vardır.

İlk olarak, diğer sosyal ağlardan mevcut arkadaşlarınıza ve takipçilerinize ulaşın. Bu insanlar sizi zaten tanıdıklarından, takipçi olma olasılıkları daha yüksek. Bir mesaj gönderebilir veya arkadaşlarınızı sizi izlemeye davet eden bir gönderi paylaşabilirsiniz.

Instagram fotoğraflarınızı daha fazla insanın önüne almak için hashtag kullanmayı düşünün. Fotoğraf gönderirken hashtag eklemek, resminizin Instagram'ın hashtag özet akışlarında görüneceği anlamına gelir.

Bir hashtag eklemek için fotoğraf gönderirken altyazı kutusunu kullanın. # Hashtag sembolünü ve ardından resminizi tanımlamak için uygun bir kelime yazın.

Fotoğraflarınıza yalnızca ilgili hashtag'leri eklediğinizden emin olun. Yayınlarınızı düzinelerce alakasız hashtag ile spam göndermenize gerek yoktur. Bu sadece spam gönderen gibi görünmenizi sağlar.

Siluetleri olan bir gün batımı plaj fotoğrafı mı gönderiyorsunuz? #Beach, #silhouette, #sunset etiketlerini kullanın. Fotoğrafınızı düzenlemek için belirli bir uygulama kullandıysanız, uygulama adını hashtag'iniz olarak kullanabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı diğer Instagram kullanıcılarının önüne getirmenin bir başka kolay yolu da birçok insanı takip etmektir.

Sizinki gibi fotoğraflara sahip birini bulun ve o kişinin takipçilerini takip etmeye başlayın. Onları takip ettiğinizi bildirecekler ve birçoğu profilinize bakacak.

Ancak Instagram'da nasıl popüler olunacağını bilmek, sadece insanları takip etmekten daha fazlasını içerir. Ayrıca takip ettiğiniz kişilerle etkileşim kurmanız gerekir. Birini takip ederseniz ve fotoğraflarından herhangi birini beğenmez veya yorum yapmazsanız, hayalet takipçisi olarak kabul edilirsiniz .

Takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarına yorum yaparsanız daha iyi sonuçlar alırsınız. Böylece gerçek bir kişi olduğunu anlayacaklar.

Birçok insanı takip etmenin pratik olmadığını görebilirsiniz. Öyleyse, fotoğraflara anlamlı yorumlar bırakarak yine de çok fazla poz alabilirsiniz - onları takip etmiyor olsanız bile.

Olumlu bir yorum bırakırsanız, fotoğrafçı profilinizi kontrol edebilir. Ve profiliniz iyi ise, yeni bir takipçi alacaksınız.

Yorumlarınızın çok fazla beğeni veya takipçisi olmayan kişiler tarafından fark edilme olasılığı daha yüksektir. Ayrıca, son fotoğraflara yorum yaparsanız fark edilme şansınız daha fazla olur.

İPhone'da yorum bırakmak yavaş ve sıkıcı olabilir. Bu nedenle IconoSquare gibi bir web hizmeti kullanmak isteyebilirsiniz . Bu, bilgisayarınızdan yorum bırakmanıza olanak tanır.

Yalnızca takipçileriniz olma şansı yüksek kişiler için yorum bıraktığınızdan emin olun.

Peki böyle insanları nasıl buluyorsun? Bu kolay! Yapmanız gereken tek şey, sizinle aynı tür fotoğrafçılık yapan insanları aramak için hashtag'leri kullanmaktır. Bunu Instagram arama tesisinin Etiketler bölümünde yapabilirsiniz.

Peyzaj fotoğrafçısı mısınız? #Landscapes, #landscapephotography veya #mountains gibi hashtag'leri arayın. Bu hashtag'leri kullanan kişilerin profilinizin keyfini çıkarması ve sizi takip etmesi daha olasıdır.

IconoSquare'i kullanarak belirli bir hashtag ile fotoğraflara da göz atabilirsiniz .

3. Adım: Instagram Takipçilerinizle Etkileşime Girin

Herkes Instagram takipçisi sayısına takıntılı oluyor. Ancak Insta ünlü olmak sadece takipçilerinizin sayısı ile ilgili değildir.

Takipçilerinizi mutlu ve meşgul tutmak da önemlidir. Amacınız onlarla bir ilişki kurmak ve Instagram deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak.

Ancak aynı zamanda çok sık yayınlamak istemezsiniz. O zamandan beri çok sayıda fotoğraf paylaşmak, takipçilerinizin beslemesinde çok yer kaplayacaktır.

Birisi fotoğraflarınızdan birini beğenmezse, sizi takip etmeye devam etme şansı vardır. Ancak arka arkaya üç fotoğraf yayınladığınızda, bir takipçi kaybetme olasılığınız daha yüksektir.

Bu nedenle, altı saatte bir defadan fazla yayın göndermenizi önermiyorum. Kalitenin her zaman miktarı aştığını unutmayın. Daha az sıklıkta yayın yapmak anlamına gelse bile yalnızca harika fotoğraflar paylaşmak daha iyidir.

Altyazı ekleyerek fotoğraflarınızı daha ilgi çekici ve değerli hale getirin. Bir soru sorun, bu resmi nasıl çektiğinize dair hikayeyi anlatın veya görüntüyle ilgili yararlı bir ipucu ekleyin.

Ve son olarak, takipçilerinize iyi davranın. Yorumlarına ve sorularına yanıt verin. “Teşekkürler” derseniz veya sorularına cevap verirseniz öne çıkacaksınız.

Takipçilerinizle etkileşim kurmak onları mutlu etmek için harika bir yoldur. Instagram takipçilerinizle kalıcı ilişkiler kurmaktan daha faydalı bir şey yoktur.

 

Instagram servislerimiz: