Bu 10 ipucu Instagram'da fark edilmenize yardımcı olacak


Bu 10 İpucu Instagram'da Fark Edilmenize Yardımcı Olacak

Instagram'ı bir süredir mi kullanıyorsunuz, ancak bunu göstermek için sadece bir avuç takipçiniz var mı? Fotoğraflarınız hakkında nadiren beğeniler ve yorumlar alıyor musunuz?

Öyleyse, bu ipuçları bu platoda gezinmenize ve kitlenizi şaşırtmak için bir Instagram profili oluşturmanıza yardımcı olmalıdır.

1. Sadece En İyi Fotoğraflarınızı Kullanın

Instagram'da takip ettiğiniz kişilere bir göz atın. Arkadaşları, ünlüleri veya daha pratik Instagram hesapları olmadıkça, muhtemelen fotoğraflarını sevdiğiniz için onları takip edersiniz. Kendinizi takipçilerinizin ayakkabılarına koyun ve sadece kendiniz, sevdiğiniz fotoğrafları paylaşın.

İnsanlar Instagram hesabınıza geldiğinde, akıllı telefonunuzun fotoğrafçılık becerilerine sahip olmalarını istersiniz. Yalnızca en iyi çekimlerinizi herkese açık profilinize göndermediğiniz sürece bu gerçekleşmez.

Bu, tüm bu doğaçlama özçekimleri ve daha az parlak fotoğrafları göndermeyi bırakmanız gerektiği anlamına gelmez. Instagram, yayınlarınızdan bazılarını yalnızca arkadaşlarınızı ve ailenizi içermesi gereken "Yakın arkadaşlar" listenizde paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliğe (yavaş yavaş herkese yayılıyor) sahiptir. Giriş yaparken profilinizin üst kısmındaki Yıldız simgesini tıklayarak listenizi yönetebilirsiniz .

Yakın arkadaşlar listenize bir çekim yaptığınızda, herkese açık profilinizde görünmez, bu yüzden Instagram portföyünüzün geri kalanını renklendirmek için endişelenmenize gerek yoktur.

2. Bir Niş Seçin

Daha fazla Instagram takipçisi almaya çalışıyorsanız, muhtemelen belirli bir takipçiyi arıyorsunuz. Çok seyahat ediyorsanız, diğer gezginlere hitap etmek isteyeceksiniz . Eğer bir foodie iseniz, diğer maceracılar yiyecek maceralarını etiketlemek istiyorum. Yani bunu daima aklınızda bulundurun.


Yüklediğiniz her fotoğrafın "ideal takipçiniz" ile ilginç olacağından emin olun. Örneğin Sorelle Amore'u ele alalım (aşağıya bakınız). “Gelişmiş selfie” nin tartışmasız kraliçesi. İnsanlar hesabını takip ederler, çünkü gördüklerini severler ve profilinin aynı damar boyunca fotoğraf sunmaya devam edeceğini bilirler.

İnsanların Instagram'daki hesapları takip etmemesinin ana nedenlerinden biri, paylaşılan fotoğrafların kendileriyle yankılanmamasıdır, bu yüzden bu tuzağa düşmemeye dikkat edin.

3. Kendi Estetiğiniz Var

İnsanlar da Instagram hesaplarını takip ediyor çünkü o hesabın estetiğini seviyorlar. Yüklenen fotoğrafların stilini çok seviyorlar. Filtrelerinizi sürekli olarak değiştirirseniz, renkli ve siyah beyaz arasında geçiş yaparsanız veya her gün farklı stillerle oynuyorsanız bu cazibeye sahip olamazsınız.

Bu sonsuza dek bu stile kilitlendiğiniz anlamına gelmez. Fotoğrafçılığınızı estetik olarak istediğiniz gibi geliştirmekte özgürsünüz. Ancak insanların sizi Instagram'da takip etmeleri söz konusu olduğunda, tanınabilir, büyük ölçüde tutarlı bir tarza sahip olmak gerçek bir yardımcı olabilir.

4. Hashtag'leri Akıllıca Kullanın

Hashtag kullanmak, daha fazla kişinin fotoğraflarınızı ve videolarınızı görmesini (ve umarım etkileşimde bulunmasını) sağlamanın ana yollarından biridir. Instagram, her bir gönderide kullanabileceğiniz hashtag sayısını 30 ile sınırlar. Ve kaç hashtag kullanmanız gerektiği konusunda bazı tartışmalar olsa da, doğru cevap yoktur.

Tüm 30'u kullanmanın herhangi bir olumsuz etkisi olmadığı görülüyor, bu yüzden kendinizi öldürün.

Hangi hashtag'leri kullanacağınıza gelince, #love veya #instagood gibi süper popüler olanlardan kaçının . Herhangi bir kullanım için çok genişler.

Bunun yerine, seçtiğiniz hashtag'leri ilgi alanlarınızla son derece alakalı tutun. Bunu yapmak için, altyazınıza bir hashtag yazmaya başlayın. Instagram, bu konu için iyi performans gösterebilecek alternatifler önerecektir. Yine de aynı hashtag'leri kullanarak tembel tuzağa düşmeyin. Onları fotoğraflarınızın konularına göre özelleştirin ve çok daha fazla kişiye ulaşın.

5. Çok Sık Mesaj Gönderme

Takipçiniz olmadığında, sürekli olarak çok fazla fotoğraf göndererek rahatsız edecek çok fazla insanınız yoktur. Ancak aşağıdakileriniz büyümeye başlar başlamaz, günde çok fazla gönderiyle onları su altında bırakmayın.

Müşterilerimin hesaplarına ilişkin rakamlara bakarak, 24 saatlik bir süre içinde dörtten fazla fotoğraf veya video göndermemenizi tavsiye ederim.

Ve unutma: onları boş bırak! Tüm fotoğraflarınızı aynı anda yüklemeyin. Bunu yapmanıza yardımcı olması için Instagram'da (Android'de) taslak olarak yayınlanmaya hazır yayınları kaydedebilirsiniz. Önizleme uygulaması bunu yapmanın daha gelişmiş bir yoludur ve hem iOS hem de Android'de kullanılabilir.

Alternatif olarak, mesajları önceden planlamak için Daha Sonra veya Arabellek gibi bir hizmet kullanabilirsiniz . Ayrıca Instagram'da nasıl yayınlayacağınızı da bilmelisiniz .

6. Topluluğunuzla Etkileşim Kurun

Unutmayın, Instagram yalnızca bir yayın platformu değil, sosyal bir ağdır. Gerçekten başarılı olmak için kendinizi Instagram topluluğunuza entegre etmeniz gerekiyor.

En azından bu, yayınlarınızla ilgili aldığınız yorumlara yanıt vermek ve fotoğraflarınızdaki veya fotoğraflarınızla alakalı veya fotoğraflarınızdaki kişileri etiketlemek anlamına gelir. Buna karşılık, bu konuda bir bildirim alacaklar.

Instagramming'inizi daha da ciddiye almak istiyorsanız, etkileşiminizi bir sonraki seviyeye taşımalısınız.

Bunu yapmanın basit bir yolu, nişinizle alakalı Instagram hashtag'lerini takip etmektir. Bu hashtag'lerle etiketlenen bazı fotoğraflar daha sonra feed'inizde görünür. Bu yayınlara değerli yorumlar bırakarak ve hayran olduğunuz profilleri takip etmek için biraz zaman ayırın. Bu, nişinizdeki diğer insanların radarına girmenize yardımcı olacaktır.

Ve zamanınız varsa, Gary Vaynerchuk'un 1.80 $ stratejisini denemeyi düşünün. Bu, 2 sentinizi (spam değil) her gün ilgili 10 hashtag'in en büyük dokuz yayınına bıraktığınız yerdir. Çok geçmeden topluluğunuzun ciddi bir parçası olacaksınız. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi aşağıdaki videodan edinebilirsiniz.

7. Instagram Hikayelerini Kullanın

Instagram Hikayeleri hızla platformun önemli bir parçası haline geldi ve topluluğunuza bağlılık ve bağlılık oluşturmanın harika bir yolu olabilir. Instagram Hikayelerinizi daha ilgi çekici hale getirmek için bu ipuçlarını öneririz . Hikayelerinizi daha da güzelleştirecek uygulamaları unutmayın !

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, Hikayelerin, ana profilinizde paylaştığınız her şeye "perde arkası" görünümü sunabilecek daha dinamik, cilasız içeriği (hem video hem de görüntüler) paylaşmak için ideal bir yol olmasıdır.

Ek bir avantaj, bireysel Hikayelerin web sitenize bağlantılar içerebilmesidir. Bu, ana Instagram yayınlarınızda yapamayacağınız bir şeydir, bu yüzden Instagram takipçilerinizi başka bir yere sürmenin tek yollarından biridir.

8. Aynı Anda Birden Fazla Resim Gönderin

Çekim sırasında çeşitli fotoğraflar çektiyseniz, bunları tek tek yayınlar yerine çok resimli yayın olarak yayınlamak isteyebilirsiniz. Çok görüntülü yayınlar en fazla 10 görüntü içerebilir (tek bir başlık kullanarak). Kullanıcılar, özet akışlarında ilerlemeye devam etmeden önce soldan sağa doğru hızlıca kaydırabilir.

Bunun yararı, tek bir gönderide daha kapsamlı bir hikaye anlatabilmenizdir. Bu, ana görüntünüzün perde arkasındaki snippet'leri veya tek bir konuma veya nesneye birkaç açı gösterebilir.

Bu, hepsine çok benzeyen birçok çekimle profilinize biber püskürtmekten çok daha iyidir, çünkü hepsi aynı konudur.

9. Harekete Geçirici Mesajları Dahil Et

Instagram'da gerçekten daha fazla etkileşim istiyorsanız, bunu istemekten korkmayın.

İnsanlardan fotoğrafı beğenip beğenmediklerini isteyin. Bir konuşma başlatın. Öneriler isteyin. Bu yöntem, blog yayınlarında, Facebook ve Twitter etkileşimlerinde daha fazla etkileşim elde etmek için çalışır ve Instagram'da da işe yarar.

10. Düzenlemenizi Sonraki Düzeye Taşıyın

Daha da öne çıkmak istiyorsanız, bunu yapmanın bir başka harika yolu da fotoğraflarınızı farklı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanarak düzenlemektir. Instagram'ın düzenleme özellikleri gün içinde etkileyici olabilir, ancak şu anda orada çok daha iyi seçenekler var. Şu sayfaların listelerinde Bunların birçoğu dahil ettik Android için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamasında ve iPhone için uygulamalar düzenleme iyi fotoğrafın .

Instagram Maestro ol!

Burada listelenen ipuçlarının bir kısmını veya tamamını uygulayarak, sadece çok daha çekici bir profil oluşturmakla kalmayacak, aynı zamanda Instagram'da kendi topluluğunuzun gerçek bir parçası olacak ve hatta Instagram'da para kazanırken bulabileceksiniz .

Tüm bunlara ayak uydurarak, markanızın katılaştığını ve takipçilerinizin ve etkileşiminizin arttığını göreceksiniz, böylece çok daha fazla insana ulaşabilir ve Instagram maestro olabilirsiniz . Bu arada, Instagram'da doğrulandığınızdan emin olun .

 

 

 

Instagram servislerimiz: