En iyi 16 Instagram İpuçları


Instagram'ın popülaritesi inanılmaz. 1 milyardan fazla aktif kullanıcıyla övünen bir platformdaki tek sorun, gönderilerinizin söylediklerinizle (veya sattığınız) ilgilenen kişiler tarafından bulunmasını sağlamaktır - iğneler ve samanlık akla geliyor!

Bir mesaja birkaç rastgele hashtag eklemenin günleri iyi ve gerçekten bitti - daha çok bir bilim haline geliyor. Yani bir stratejiniz olmalı .

İşte işletmeniz için Instagram'dan en iyi şekilde yararlanmak için en iyi ipuçları.

1. Açıkça ne yaptığınızı iletin

Profilinizi doğru şekilde ayarlayın . Harika bir profil resmi kullanın, Instagram tutamacınızın yaptığınızı anında ilettiğinden emin olun ve iyi bir biyografi yazın. Web sitenizin URL'sini eklemeyi unutmayın !

2. Yayınlarınıza farklı bir görünüm verin

Instagram çok görsel bir platform, bu yüzden onu kendi yararınıza çalıştırabilirsiniz. Aynı imza filtresini kullanmak ve aynı fotoğraf stilini korumak, yayınlarınıza tutarlı bir stil kazandıracak ve bu da onları anında tanınabilir hale getirecektir.

Mümkün olduğunda, markanızın deneyiminin bir iletişim kanalından diğerine tutarlı olması için web sitenizde kullanılan renkleri, yazı tiplerini ve görüntü stilini benimseyerek markanızın görsel kimliğini yankılamaya çalışın .

3. Aktif olun!

Gönderileri rastgele bir şekilde beğenmenin büyük bir başarı sağlaması muhtemel değildir. Ancak araştırmanızı yaparsanız, beğenilerin işiniz için gerçekten iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Rakiplerinizin Instagram'da neler yaptığını iyice inceleyin - ve daha da önemlisi, yayınlarına kimlerin yorum yaptığını kontrol edin. Muhtemelen sizin hedef pazarınızdır. Bu yüzden onlarla ilişki kurmak ve onları takip etmek mantıklı.

Bu şekilde, işletmenizin neler sunduğuna aktif olarak ilgi duyan bir kitle oluşturmaya başlayacaksınız.

4. Hashtag'ler Instagram'ın tabelalarıdır

Hashtag'ler, kullanıcıların kendileriyle alakalı veya ilgi çekici şeyleri bulmak için milyonlarca yayında gezinmesine yardımcı olur. Araştırmalar, 10'dan fazla hashtag kullanmanın iyi olduğunu, ancak bunun ötesinde çok çıldırmayın - çok fazla spam gibi görünüyor ve daha azı burada kesinlikle geçerlidir !.

Her ne kadar kullanmaya karar verirseniz verin, alakalı olduklarından emin olun. Hashtagify gibi araçları kullanarak popüler hashtag'lere göz atabilirsiniz . Bazıları deli gibi trend olacak, diğerleri herhangi bir kullanım için çok genel.

Başarılı Instagram hesaplarını, özellikle çok çekişe sahip rakipleri analiz etmeye değer . Hashtag'leri nasıl kullandıklarını öğrenin ve yaptıklarınızı kendi amaçlarınız için taklit edin / uyarlayın.

Hemen doğru şekilde alamayabilirsiniz, ancak hem popüler hem de işletmeniz için uygun hashtag'ler bulabilirseniz, etkileşimli bir kitleye anında erişebilirsiniz. Bazı hashtag'ler, çevrelerinde büyüyen sanal forumlar gördü - sizinle ilgilenecek niş topluluklar.

5. Özel hashtag'leri akıllıca kullanın

Daha büyük bir takip teşvik etmek için birkaç özel hashtag seçmenizi tavsiye ederim.Örneğin, #takip ve #takipçi açık ve şeffaf bir istektir.

6. Hashtag'ler dağınık görünebilir

Bunları yayınınızın sonuna koymak işleri düzenli tutar. Daha da iyisi, yayınınızı temiz tutun ve hemen ilk yoruma ekleyin.

7. hayatı kendiniz için kolaylaştırın!

Standart notlar uygulamasını kullanarak akıllı telefondaki genel hashtag'leri kaydedin (çoğu akıllı telefonda bir tane vardır).
Hashtaglerinizi hazırlamanızı ve her seferinde kolayca ve tutarlı bir şekilde yayınlamanızı çok daha kolay hale getirir.

8. hashtag marka

Marka adınızı hashtaglerden biri olarak eklemeyi unutmayın ve işletmenizi tanımlayan 4-5 çekirdek hashtag kullanmayı unutmayın - her seferinde bunları kullanın.

9. Resimlerinizi ve videolarınızı altyazılayın

Ve biraz kişilik enjekte edin. Bununla, dün gece akşam yemeğinde ne yediğinizin resmini yayınlamak istemiyorum! Her gönderi işletmenizle alakalı olmalı ve yayınlarınıza değer katmanın yollarını bulmalısınız. Bu yüzden, insanları beğenmeye ve yeniden yayınlamaya teşvik edecek hangi yorumu ekleyebileceğinizi düşünün. Takipçileriniz hesabınızı takip etmekten kazanacakları bir şey olduğunu düşünürlerse büyüme inanılmaz derecede hızlı olabilir.

10. Kalite kontrolü önemlidir

Resimlerinizin harika göründüğünden emin olun. Acımasız olun - onları düzenleyin, kötü görünen veya kamera sarsıntısından bulanık olan her şeyi atın. İşleri basit tutun ve gönderme kolaylığı için doğrudan akıllı telefonunuzdan çekim yapın.

11. Düzen ve açıları kullanın

Instagram Düzen uygulaması ( iPhone veya Android için ), özellikle bir dizi görüntü göndermek veya adım adım bir kılavuz göstermek istiyorsanız, ilginç montajlar oluşturmak için gerçekten iyidir. Canva da harika bir ücretsiz araçtır.

12. Bağlantıları ve açılış sayfalarını kullanma

Muhtemelen, takipçilerinizi, en son blog yayınınızı okumak, yeni e-kitabınızı keşfetmek, bir yarışma girmek veya e-posta bülteninize kaydolmak için takipçileri bir şeyler yapmaya teşvik etmek için kullanıyorsunuz .

Ne yaparsanız yapın, web sitenizde işlemi tamamlamalarını sağlayacak uygun bir açılış sayfanız olduğundan emin olun .

13. Aşkı paylaş

Instagram'daki büyüme, belirli bir Instagram topluluğunuzla meşgul olduğunuzu göstermeye bağlıdır. İş ortaklarını, ilgili üyelik organizasyonlarını, endüstri birliklerini veya yetiştirmek istediğiniz hesapları etiketlemeye değer.

14. Nelerin işe yaradığını takip edin

Google Analytics , Instagram'dan hangi trafiği ve dönüşümü elde ettiğinizi gösterecektir. Bir Instagram İşletme Hesabınız varsa, yayınlarınızın ne kadar etkili olduğunu gösteren Instagram Insights bonusunuz vardır.

Dikkate alınması gereken diğer araçlar Socialbakers , Sprout Social , Union Metrics ve squarelovin'dir .

15. Zamanlama araçlarını kullanma

Orada seçim için yük vardır, ama bakarak öneriyoruz Hootsuite , Tampon , Schedugram ve daha sonra . Hepsinin artıları ve eksileri var, bu yüzden sizin için doğru olanı seçme vakti.

16. Yayınlarınızı planlayın

Tıpkı bir blog gibi, Instagram etkinliğinizi planlamak mantıklıdır. Tüm sosyal medyanız için üç aylık bir içerik planı oluşturun ve resimleri, altyazıları ve hashtag'leri seçmek için zaman ayırın.

 

Instagram servislerimiz: