İlk 1000 Instagram takipçinizi nasıl edinebilirsiniz ?


İlk 1000 Sanat Instagram Takipçileri Nasıl Gidilir

Sanatçıların Instagram'da olması gerektiğini tekrar tekrar duydunuz .

Ancak sadece birkaç yüz takipçiniz olduğunda (hadi yüzleşelim, çoğunlukla aile ve arkadaşlar), bu sevilen bildirimin ortaya çıkmasını bekleyen bir sonsuzluk gibi hissedebilir - başka bir takipçiniz olduğunu açıklayan.

Tek planınız bir resim göndermek, oturmak ve beklemekse, ileride uzun bir yol olacaktır . Gerçek şu ki, Instagram takipçilerinizi oluşturmak sağlıklı bir çaba ve strateji gerektirir.

Artık daha küçük hesaplar oluşturmak daha zor olabilir.

İnternet, takipçilerinizi büyütmek için ipuçları ve püf noktaları ile doludur, ancak çoğu ya zaten büyük hesaplara yöneliktir veya tüm takipçilerin eşit yaratılmadığı gerçeğini görmezden gelirler.

Ama umut kaybolmaz! Bin takipçiyi çatlatmak sadece mümkün değil, aynı zamanda doğru strateji ile tamamen yapılabilir.

 Temel bilgileri kullanmaya başlayın

Instagram başarısı söz konusu olduğunda denenmiş ve doğru bir tarif var. Evet, farklı aşçılar zaman zaman farklı baharatlar atar, ancak kimse ana malzemeleri göz ardı edemez. Onlarsız, tarif işe yaramaz.

Peki, Instagram'ı kullanma konusunda neden bahsediyoruz? Hadi dalış yapalım:

Görüntüler:  Her şeyden önce, her zaman, her zaman, her zaman yüksek kaliteli fotoğraflar yayınlayın. Bu, iyi kompozisyon, ışıklandırma, kırpma vb. İçerir. Sanat eserinizin çekimleri için filtreleri çok dikkatli ve az miktarda kullanın. Resimleriniz eşit değilse insanlar buralarda kalmaz.

Kullanıcı  adı : Çevrimiçi varlığınızın geri kalanıyla tutarlı olması için mevcutsa sanat işletme adınızı kullanın. Genellikle "sanat" gibi bir anahtar kelime eklenmiş olarak tam adınız olur. Kullanıcıların hesabınızı bulmasının mümkün olduğunca kolay olmasını istediğinizi unutmayın.

Bio:  Kısa, tatlı ve dikkat çekici tutun. İnsanların sizi takip etmesinden ne tür bir değer alacağını son derece netleştirin. Açıklamanızda kitlenizin arayacağı anahtar kelimeleri kullanın.

Gizlilik Ayarları :  Hesabınızı sanat işinizi tanıtmak için kullanıyorsanız, özel olmamalıdır! Aksi takdirde sosyal medyada zaman kaybetmenin bir anlamı yoktur.

Kullanıcılar sayfanıza geldiğinde, bu üslerin ele alınması, onların yapışmasını sağlamaya yardımcı olur.

Bu "hızlı düzeltmeleri" yoksay

Instagram'da "takip et" hilesini duymuş olabilirsiniz - rastgele bir hesabın takip edilmesi sayfanızdan bir bildirim ister ve kim olduğunuzu görmek için tıkladıklarında, umarım sayfanızı takip edecek kadar cazip hale gelirler.

Bu belirli durumlarda işe yarayabilir, ancak bunu tüm büyüme stratejiniz olarak kullanmayla ilgili birkaç sorun vardır.

Bir, takip edecek binlerce rastgele hesap bulmak için kimin vakti var? İkincisi, sizi gerçekten takip etme olasılıkları nedir? Üç, sizi takip eden insanların aslında ulaşmak istediğiniz insanlar olma ihtimali nedir?

Bir sürü Instagram takipçisine sahip olmak şişmandır, ancak sanatınızı desteklemeyi umursamıyorlarsa işinizi bir ons iyi yapmazlar.

Bu nedenle  , hesabınızı büyütmeye çalışırken hedef kitlenizin peşine düştüğünüzden emin olmanız önemlidir . Takipçileri doğru şekilde nasıl kazanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Doğru kişilerle bağlantı kurun

Muhtemelen aile ve arkadaşlar (öğrenmek bağlı olsak da ), bir sonraki adım, bazı Instagram hedef kitleye bağlı hesapları tespit etmektir. Bu galeriler, iç mimarlar , sanat danışmanları, diğer sanatçılar, sanatçı organizasyonları vb. Olabilir.

İlk adım? Onları takip etmeye başlayın. Seni takip ederse harika! Ama hikaye burada bitmiyor.

İkinci adım: Yavaş ama tutarlı bir şekilde en son yayınlarını beğenmeye ve yorum yapmaya başlayın. Tamamlayıcı olun veya soru sorun, ancak her zaman anlayışlı olun. Bir Insta kullanıcısının sizi kendi kazançları için açıkça kullanmasından daha kötü bir şey yoktur.

Amaç, bu hesapların (ve onları takip edenlerin) yorumlarınızı görmesi ve sizi kontrol etmek için yeterince etkilenmesi için olabildiğince sosyal olmaktır. Sadece kendi sayfanızla ilgili merak uyandırmakla kalmayacak, aynı zamanda ilişkiler kurmaya başlayacaksınız. Ve bu etkileşimler, gönderilerinizle de etkileşimde bulunmalarını sağlayacaktır.

Her ilişkide olduğu gibi iletişim önemlidir

Instagram'ın sürekli değişen algoritması sayesinde, takip ettiğiniz kişilerden gelen yayınların yalnızca % 10'unu gördüğünüz tahmin ediliyor . Ve aynı şey sizi takip eden insanlar için de geçerli!

Peki, hile nedir? Nişan.

Aslında, gönderinizle ne kadar çok kişi etkileşime girerse, takipçilerinizin yayınlarında o kadar yüksek görünür. Ve sizinle sürekli etkileşime giren kişilerin gönderilerinizi gelecekte görme olasılığı daha yüksektir.

Dolayısıyla, bir yayını planlamak ve onunla bitirmek istiyorsanız, şöyle düşünün:

Yayınlarınızla ne kadar fazla etkileşimde bulunursanız, yayınlarında ve arama sonuçlarında o kadar çok kişi görür. Bu, daha fazla insanın onunla etkileşime girip hesabınızı keşfetmesi için daha yüksek bir şans anlamına gelir. Ve ne kadar fazla nişan alırsanız, o kadar çok insan sizi takip etmek isteyecektir. Böylece, daha fazla takipçi alacaksınız!

Sonuç olarak, ne koyduğunuzu ortaya çıkarırsınız. Nişan almanız ve takipçileri kendiniz almanız için başkalarıyla etkileşime girmeniz gerekir.

Ancak bu, diğer kişilerin yayınları üzerinde iletişim kurmak için zaman harcamanız gerektiği anlamına gelir (böylece sizi hatırlar ve sonunda hesabınıza gelirler) ve aynı zamanda insanların etkileşimde bulunmak ve takip etmek isteyecekleri kendi şaşırtıcı içeriklerinizi yayınlamanız gerekir.

Mümkün olan en iyi içeriği yayınlayın

Temel listemizdeki ilk öğeyi hatırlıyor musunuz? Yüksek kaliteli görüntüler.

Instagram'da ilerlerken “beğendiğiniz” yayınları düşünün. Arkadaşlar sizi tanıdığı ve sevdiği için bulanık bir fotoğrafı affedebilir. Ancak, dünyanın dört bir yanındaki koleksiyoncuların ilgisini çekmeye çalıştığınızda, fotoğraflarınız ve altyazılarınız kötü olduğunda ikna olmayabilirler.

Fotoğraflarınızın dikkatini çekmesi gerekiyor. Heyecanlandır onları. Onları bir sanatçı olarak yeteneklerinize hayran bırakın.

Ayrıca, sanatçıların Instagram ve Instagram Hikayeleri'nde yayın yapmaları için birçok yaratıcı yol var. Olasılıkları düşünün: çekimlerden önce ve sonra ilerleme yazıları, stüdyoda sahne arkası, sürecinizin bir zaman aşımı, uygulamanızı hızlandıran alıntılar, iki eser arasında oy kullanma, hızlı bir video eğitimi, işinizle ilgili referanslar, bir vahiy heyecanlı haberler, vs.

Altyazınız da görüntünün kendisi kadar önemlidir.

Bir parçanın unvanını ve fiyatını belirtmek kolay olsa da, takipçileriniz daha fazlasını istiyor. Açıkça satılmak istemiyorlar, gün boyu reklamlarla bombalanıyorlar.

Hayır, ikna olmak istiyorlar. Onlara bir hikaye anlatmak istiyorlar - kim olduğunuz, ne hissettiğiniz, ilhamınız, çözdüğünüz sorunlar, sanat eserinin nasıl ortaya çıktığı. Kelimenin tam anlamıyla bir resim boyadınız, ama şimdi mecazi olarak yapmalısınız.

Her gönderi bir konuşma başlatmalıdır. Amaç nişan, unutma!

Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, gönderilerinizin sonunda düşünceli sorular sormaktır. Takipçileriniz ilk başta yanıt vermeseler bile, sonunda cevap verecektir. Özellikle başkalarına cevap veriyorsanız. Sormaya devam edin ve ilgi çekici olun.

Son olarak, herhangi bir şey göndermeden önce, kendinize bu gönderiye katılıp katılmayacağınızı sorun. Paylaşmaya değer mi? Cevabınız hayırsa veya gönderiyle etkileşime girip girmediğinizden şüphe ediyorsanız, belki bir şeylerin değiştirilmesi gerekir.

Kitlenizle konuşan ses türünü ve yayınları bulun, daha fazlasını yapın!

# En iyisi gibi etiketleyin

Hashtag'ler büyüleyici güçlere sahiptir. Bunlar, bir görüntüyü aranabilir yapan anahtar kelimeler ve kelime öbekleridir, bu nedenle yayınınız onu görmekle en çok ilgilenen izleyiciler tarafından keşfedilir - AKA hedef kitleniz.

Ancak bu hedefleme güçlerinden yararlanmak için doğru hashtag'leri kullanmanız gerekir.

Zihniniz anahtar kelimelerle yarışıyorsa, bu harika bir başlangıçtır. Ancak, hashtagging söz konusu olduğunda ilk kural onu daraltmaktır.

#Art son derece popüler olsa da (350 milyondan fazla gönderiyle etiketlenmiştir), her şeye de uygulanabilir: Met'de dolaşan biri, bir kutu pastel, tarz bir yemek tabağı veya bir gün batımı - hepsi son derece farklı sonuçlar.

Bu yüzden spesifik olmanız gerekiyor.

Pazarlama şöyle açıklıyor: “Bir kullanıcı olarak, belirli bir şeyi ararsam ihtiyacım olan şeyi bulma olasılığı daha yüksektir ve işletmeniz belirli arama isteğimi bulduğunda daha çok memnunum. bulundu."

Kitlenizin arayacağı kesin anahtar kelimeleri düşünün. Örneğin, #abstractart #art'tan daha spesifik olabilir, ancak #blueabstract size yeni bir alıcı getirecek kadar spesifik olabilir.

Hashtag'lerinizin insanların aradıkları kadar popüler olmasını istiyorsunuz, ancak o kadar popüler değilsiniz ki, yarışmada kaybolursunuz.

Instagram'ın arama çubuğuna bir hashtag yazın ve bu, listenize eklemek için ilgili hashtag'leri gösterir. Veya aynı kitleye sahip diğer sanatçıların ve etkileyicilerin neler kullandığına bir göz atın ve bunları kendiniz deneyin.

Instagram bir seferde otuz hashtag kullanmanıza izin verir, ancak farklı sayılar farklı insanlar için çalışır. Sihirli sayı yedi veya yirmi olabilir, HubSpot'u hatırlatıyor.Sanat işiniz için neyin işe yaradığını bulmanın en iyi yolu, basitçe test etmektir.

Sosyal medya başarısı tamamen suları test etmek ve yelkenlerinizi buna göre ayarlamakla ilgilidir.

Daha hızlı yayınlama için, güncellenmiş bir dokümanı farklı yayın türleri için farklı hashtag'lerle dolu tutun. Bu şekilde, uygun olanları seçip seçip kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Bir plan yapın ve ona sadık kalın

Düzenli olarak yayın paylaştığınızda, takipçilerinizin radarında kalırsınız. Ayrıca, yayınlarınızı sürekli olarak sevdikleri ve yorum yaptıkları bir bağlantı kurabilirsiniz.

Bu nedenle, gönderimle tutarlı olmadığınızda, ilgilenilen algoritma karışıklığında katılımı kaybetme ve kaybolma olasılığınız daha yüksektir.

Haftada birkaç kez olsa bile, kendinizi rahat hissettiğiniz bir gönderi programı seçin. İnsanların radarlarına binmek için yeterli, ama çok fazla değil. Sanat yaratmak için de zamana ihtiyacın var !

Ücretsiz iş hesabıyla, Instagram sunuyor anlayış izleyenleriniz fazla çevrimiçi vardır ve ne zaman böyle onlar hashtag'lerle boyunca size bulursa yayınınız görüntülenen, ne sıklıkta fan demografik olarak. Gönderi yapmak için doğru zamanı bilmek büyük bir fark yaratabilir. Ve ne kadar hızlı nişan alırsanız o kadar iyi olur.

Göndermenin yanı sıra, belirli hesaplarla kaliteli etkileşimler için de zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın. Pazarlama takvimi oluşturmak, hepsini takip etmenin harika bir yolu olabilir.

Hesabınızı gizli tutma

Bazen daha fazla Instagram takipçisi edinmek için gereken tek şey biraz görünürlüktür. Diğer sosyal medya sayfalarınıza hesabınıza bir bağlantı ekleyerek Insta kelimesini öğrenin ve yeni hayranlara sizi periyodik olarak takip etmelerini hatırlatın.

Orada durma! Sanat Arşivi profilinize bir Instagram simgesi koyun ve kullanıcı adınızı kartvizitlerinize, etkinlik materyallerinize vb. Ekleyin. Bülteniniz mi var? Hesabınızı e-posta takipçilerinizle paylaşın. Tüm bu adımlar, sanat hesabınıza daha fazla göz atmak için eklenebilir.

Yapılabilir!

Bu ilk bin takipçiye sahip olmak hiç bitmeyen bir savaş gibi hissedebilir. Biraz zaman ve sıkı çalışma gerektirse de, bu ipuçları birbirlerini birleştirmek içindir. Tüm bu unsurlarla ilgilenmek, sonunda küçük Instagram hesabınızın sanat işiniz için büyüyen bir varlığa dönüşmesine yardımcı olacaktır .

Ardından, satış yapmaya başladığınızda, Sanat Arşivi'nde her şeyi düzenli tutabilirsiniz. Hangi parçaların satıldığını işaretleyin, ödeme almak için faturalar oluşturun ve satış bilgilerini izleyin, böylece Instagram hesabınız kârlı olsun.

 

Instagram servislerimiz: