Instagram’da Çekiliş


 

Instagram’da Çekiliş

Instagramda son zamanlarda en çok karşılaştığımız uygulamalardan birisi de çeşitli alanlarda yapılan çekilişlerdir. Instagram hesap sahiplerinin çekiliş yapmasının sebebi, çekiliş aracılığı ile hedef kitlesini büyük oranda arttırması ve takipçilerini kısa sürede arttırmasıdır.

Bu uygulamayı çoğu zaman, ticari satış hesapları (butik, marka, hizmet) yapsa da son zamanlarda kişisel Instagram hesapları da çeşitli alanlarda çekilişler yapmaya başlamıştır. En çok yapılan Instagram çekilişlerinin ana teması, kitap, tekstil, kozmetik, bilet vb. temalarıdır.

Sizde Instagram takipçilerinizi kısa sürede arttırmak istiyorsanız büyük çekilişler başlatarak etkili bir stratejik yöntem kullanabilirsiniz.

Instagramda Nasıl Çekiliş Başlatabilirim ?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çeşitli alanlarda yapılan çekilişler, Instagramda sahip olduğunuz takipçileri oldukça arttıracaktır hatta keşfete düşme ihtimalinizi oldukça arttıracaktır.

Çekiliş başlatmak için öncelikle yapmanız gereken şey doğru bir strateji ve alan belirlemektir. Instagramda en çok dikkat çeken ve beğenilen alanlarda çekiliş başlatmanızda fayda vardır. Eğer kendinize ait bir işletme sayfanızı büyütmek istiyorsanız Instagram hesabınızın teması ne ise o tema üzerinden çekiliş başlatabilirsiniz.

Teması tekstil olan bir Instagram sayfasında kozmetik ürün çekilişi yapmanız anlamsız duracaktır. Çekiliş temanızı belirledikten sonra düzgün bir açıklama yazmalısınız. Örneğin, postu beğenin ve postun altına 3 arkadaşınızı etiketleyin ve hesabı takip edin gibi.

Bu sayede, paylaşmış olduğunuz çekiliş, çok fazla kişiye ulaşacaktır ve bu sayede birçok takipçi kazanmış olacaksınız. Ayrıca, süreyi uzatmak için çekilişin süresini birkaç gün yapmayın, 10-20 günlük bir süre belirlemeniz sizin daha çok takipçiye erişmenizi sağlar.

Ek olarak, çekilişinizi kazanan kişiye vaat ettiğiniz gibi ürünlerinizi göndermeniz her zaman daha doğru olur hem ahlak açısından hem de takipçilerinizin güvenini kazanmak açısından vaadinizi yerine getirmelisiniz.