Instagram Hesabı Nasıl Silinir ?


Instagram Hesabı Nasıl Silinir

Instagram hesabımı tamamen nasıl silebilirim sorusu, kullanıcılar tarafından sık sorulan sorulardan birisidir.

Birçok Instagram kullanıcısı, hesabını çeşitli sebeplerden dolayı tamamen kapatmak istemektedir. Fakat, hesaplarını nasıl sileceklerini bilmedikleri için sadece Instagram hesaplarını dondurmakla yetinmektedirler.

Hesabınızı sildiğiniz zaman, paylaştığınız fotoğraflar, videolar , hikayeler, takip ettiğiniz kişiler ve takipçileriniz tamamen kaybolur fakat hesabınızı dondurduğunuz zaman Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınıza yeniden giriş yapabilirsiniz.

Bu sebeple, Instagram kullanmaya ara vermek istiyorsanız hesabınızı dondurmanızı, Instagram kullanmayı tamamen bırakmak istiyorsanız hesabınızı silmenizi tavsiye ederiz.

Instagram Hesabınızı Silmek 

Instagram hesabınızı silmek için, ilk olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınızı neden silmek istiyorsunuz vb. güvenlik sorularına cevap verdikten sonra tekrar hesabınızın şifresini girin.

Instagram Hesabınızı Dondurmak 

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ‘’profili düzenle’’ seçeneğini tercih ettikten sonra en alt kısımda hesabımı geçici olarak kapat yazısına tıklıyoruz. Hesabınızı neden kapattığınızı belirttikten sonra Instagram hesabınızın şifresini girerek Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz.