Instagram İle Canlı Yayın


Instagram İle Canlı Yayın

Instagram’da Nasıl Canlı Yayın Yapabilirim ?

Canlı yayın özelliği, son zamanlarda Instagram platformunun özelliği içerisine eklenen ve oldukça popüler olan bir özelliktir. Canlı yayını, özellikle ünlü kişiler veya Instagram da fenomen olan hesaplar daha sık kullanmaktadır.

Fakat, onlar dışında sıradan Instagram hesapları da kendi takipçileri çerçevesinde canlı yayın başlatabilirler. Instagrama yeni katılan kişilere veya bir türlü canlı yayın başlatamayan kişilere canlı yayının nasıl açılacağından bahsedecek olursak, ilk olarak yapmanız gereken şey Instagramın son ve güncel sürümünü kullandığınızdan emin olmaktır.

Daha sonra ise şahsi Instagram hesabınıza giriş yapın. Sahte hesaplar üzerinden canlı yayın açanlar çok gündemde olduğu için kendi hesabınızda olmaya dikkat edin.

Instagramın ana sayfasına girerek sağ tarafta bulunan kamera kısmına tıklayın. Ordaki diğer seçenekler arasından canlı yayın kısmını bulun ve tıklayın.

Daha sonra hazır olduğunuzda canlı yayını başlat kısmından yayını başlatabilirsiniz. Unutmayın ki, eğer hesabınız kilitli değilse canlı yayınızı herkes görebilir fakat Instagram hesabınız kilitliyse canlı yayınızı sadece takipçileriniz izleyebilir.

Canlı yayını başlattıktan sonra izleyenlerin sayısını ve kim olduğunu sağ üst köşeden takip edebilirsiniz. Canlı yayınınızı izlemesini istemediğiniz kişileri yayınınızdan atma tercihinizde bulunuyor.