Instagram Üzerinden Nasıl Tekrar Gönderilir ?


Instagram Üzerinden Nasıl Tekrar Gönderilir

Instagrama yenilerde katılan bir özellik de fotoğraflarımızı ve paylaştığımız hikayeleri arşivleyip daha sonra istediğimiz zaman tekrardan Instagram profilimizde görünür yapabilme özelliğidir.

Bu özellik sayesinde, Instagram hesabımızda paylaşıp beğenmediğimiz veya daha sonra tekrar paylaşmak istediğimiz gönderilerimizi hesabımızda görünür bir duruma getirebiliyoruz.

Eskiden Instagram platformunda bu özellik olmadığı için hikayelerimiz 24 saat sonra siliniyor ve silmiş olduğunuz fotoğraf ve videoları  tekrar Instagram hesabınıza göndererek görünür hale getirmiş oluyorsunuz.

O anda sıkıldığınız sevmediğiniz fotoğraf ve videoları fikrinizi değiştirdiğiniz zaman tekrar paylaşmanıza gerek kalmadan arşivler kısmından hesabınıza tekrar gönderiyorsunuz.

Instagram Gönderilerini Nasıl Arşivlerim Veya Arşivden Hesabıma Gönderirim ?

Birçok Instagram kullanıcısı hala Instagramın arşiv özelliğini bilmemekte veya kullanamamaktadır. Beğenmediğiniz fakat silmeye kıyamadığınız fotoğrafları veya videoları gönderinizin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta işaretine tıklayarak arşivle seçeneği ile gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önceden arşivlediğiniz gönderileri tekrar hesabınıza göndermek için ise Instagram profilinize girerek sağ üst köşesinde bulunan üç çizgiye tıklayarak arşiv kısmını seçmelisiniz.

Sonra ise gönderiler kısmından istediğiniz gönderiyi profilinizde görünür yapabilirsiniz. Aynı zamanda arşivler kısmından daha önce paylaştığınız hikayeleri profilinizde görünür hale getirebilirsiniz.