Instagram'da Erişiminizi Artırma


Instagram'daki erişiminizi nasıl artırabilirsiniz?

Instagram, her dijital pazarlamacı için vazgeçilmez bir platform haline geldi. Instagram kullanıcılarının en az% 50'si zaten marka profillerini takip ediyor ve bu sayı gelecekte büyüyecek. Cevaplamanız gereken soru, yeni kitleleri hedeflemek ve dönüştürmek için Instagram'a olan erişiminizi nasıl artıracağınızdır?

Birkaç yıl önce Instagram pazarlama stratejisi oluşturmak nispeten kolaydı. Instagram yayınları kronolojik olarak gösterdi, bu nedenle yayınlamak için doğru zamanı keşfettiyseniz, yapmanız gereken tek şey ona bağlı kalmaktı.

Ancak Instagram, ilk günlerinden bu yana değişti ve erişiminizi artırmak ve içeriğinizi hedef kitlenize sunmak zorlaştı.

Bu yayın, organik erişiminizi artırmanıza ve Instagram varlığınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. İşte bugün için güzergahımız:

 • Instagram Algoritması
 • Instagram'da Erişim Ne Anlama Gelir
 • Instagram'a Erişimi Nasıl Artırırsınız?
 • Instagram'a Artan Erişimin Faydaları

Instagram Algoritması

Hızlı büyüme nedeniyle Instagram bir algoritma tanıtmak zorunda kaldı. Instagram algoritması, yüksek etkileşim oranlarına sahip fotoğrafları seçer ve ilk olarak kullanıcıların Instagram akışında sunar.

Birçok kullanıcı için Instagram algoritmasının tanıtımı, organik erişimde bir düşüş anlamına geliyordu. Çok daha az Instagram kullanıcısı bireysel fotoğraf ve videolar görebilirdi. Sonuç olarak, dönüşüm oranları düştü.

Hemen hemen herkes bir soru soruyordu - Instagram algoritmasının etkilerini nasıl tersine çevirebiliriz?

Bu yazıda Instagram erişiminizi artırmak, yeni takipçiler çekmek ve dönüşüm oranlarınızı artırmak için birkaç püf noktası ve ipucu sunacağım .

Anlaşıldığı üzere, Instagram algoritması kalmak için burada ve bunu avantajımıza nasıl kullanacağımızı öğrenmeliyiz. Tabii ki, Instagram'daki organik erişiminizi artırmak daha zor ama imkansız değil. Instagram'da başarının anahtarı Instagram algoritmasını anlamak ve Instagram varlığınızı artırmak için birkaç kolay teknik uygulamaktır.

Instagram algoritması için önemli olan nedir?

Yayınları sıralarken Instagram algoritmasının dikkate aldığı 3 temel faktör vardır.

1. Faiz

Sosyal medya kanalları artık tamamen kullanıcılar arasındaki anlamlı etkileşimlerle ilgilidir. Bu nedenle hedef kitlenizin ilginç bulacağı bir içerik yayınlamak çok önemlidir.

Büyüleyici açıklamalar ve güçlü harekete geçirici mesajlar içeren özenle seçilmiş fotoğraflar yayınlayarak takipçilerinizi Instagram kanalınızla etkileşimde bulunmaya teşvik edin. Hesabınıza daha fazla zaman ayırabilmeleri için dikkatlerini en baştan almaya çalışın.

2. Zamanlama

Instagram içeriği kronolojik olarak görüntülemez, ancak yayınınızın zamanlaması hala önemlidir. Instagram, Mart 2018'de algoritmada aşağıdakileri yapmak için bir güncelleme açıkladı:

özet akışında daha yeni yayınların görünme olasılığının yüksek olduğundan emin olun, böylece özet akışınız daha taze olur ve önem verdiğiniz anları kaçırmazsınız.

Göndermek için en uygun zamanı bulmak ve ona bağlı kalmak, Instagram'daki organik erişiminizi artırmanın önemli bir parçasıdır .

3. Anlamlı etkileşimler

Cambridge Analytica skandalından sonra sosyal platformlar değişmek zorunda kaldı. Instagram algoritması, siz ve takipçileriniz arasındaki ilişkinin derinliğini analiz eder. Birisi yayınlarınızdaki diğer Instagram kullanıcılarından daha sık hoşlanır ve yorum yaparsa, kullanıcıların sizden daha fazla içerik görme olasılığı daha yüksektir.

Instagram'a olan erişiminizi artırmak açısından ne anlama geliyor? Farklı yayınlar altında birkaç beğeni ve yorum yapmaktan daha yüksek bir oran olmasa bile, sürekli bir etkileşim akışına sahip olmak daha iyidir.

Instagram'da Erişim Ne Anlama Gelir

Temel bilgilerle başlayalım. Instagram erişimini artırmak istiyorsanız, önce Instagram'da neye ulaşacağını tanımlamanız gerekir.

Sosyal medya erişimi, içeriğinizi gören ve muhtemelen içeriğinizle etkileşimde bulunabilecek benzersiz kişilerin sayısıdır.

İki tür veya erişim vardır - ilgi çekici içerik oluşturduğunuz organik erişim , hashtag'ler ve kitle feed'inizde yüksek görünecek diğer teknikler.

Alabileceğiniz ikinci erişim türü, içeriğinize sponsor olmak için Instagram reklamları satın aldığınız ücretli erişimdir.

Organik Instagram erişimine ulaşmak çok daha zordur, ancak Instagram'dan veya aslında herhangi bir sosyal medya kanalından dönüşüm oranlarınızı en üst düzeye çıkarmak söz konusu olduğunda da çok daha yararlıdır.

Instagram hashtag'inizin erişimini hesaplamak istiyor musunuz? Bunu bir medya izleme aracıyla yapabilirsiniz, örneğin Brand24.

Brand24 yalnızca herkese açık olarak belirtilen sözleri toplar ve Facebook düzenlemeleri ve GDPR ile% 100 uyumludur.

Instagram hashtag'inizle ilgili verileri toplamak için bir proje oluşturun.

İzlemek istediğiniz hashtag'i proje oluşturma sihirbazına girin, işiniz tamamlandı. O andan itibaren Brand24, hashtag'inizi içeren herkese açık tüm sözleri toplamaya başlar.

Araç ayrıca yayınları analiz eder ve size aşağıdakiler hakkında bilgi verir:

 • önceden tanımlanmış hashtag'inizi içeren toplam yayın sayısı
 • toplam etkileşim sayısı
 • hashtag'inizin sosyal medya erişimi
 • olumlu ve olumsuz söz sayısı.

Ve bu, medya izlemenin avantajlarının sadece başlangıcı.

Peki, Instagram erişiminizi artırmak için tam olarak ne yapmanız gerekiyor?

Instagram erişimini nasıl artırıyorsunuz

Yayınlarınızın erişimini artırmak için birkaç kolay Instagram tekniği vardır. Bu ipuçları ve püf noktaları, Instagram algoritmasının etkileriyle savaşmanıza ve yepyeni kitlelere ulaşmanıza ve bunları etkilemenize yardımcı olacaktır.

Hadi kazalım!

1. Zaman çok önemlidir

Instagram erişimi söz konusu olduğunda, gönderdikten hemen sonra alınan beğeni ve yorum sayısı son derece önemlidir. İlk katılım turu yüksekse, Instagram'ın yayınınızda yayınınızı daha yükseğe itmesi daha olasıdır.

Instagram Business hesabınız varsa Instagram'da yayınlamak için doğru zamanı tespit etmek çok kolay olmalıdır. Instagram Insights'a bir göz atın ve takipçilerinizin ne zaman en aktif olduğunu kontrol edin.

Instagram Business hesabınız yoksa endişelenmeyin. Size yardımcı olacak Instagram analiz araçları var. Iconosquare, Buzzsumo veya Sprout Social'a bir göz atın. Araçlar, hedef takip grubunuz en aktif olduğunda analiz eder ve verileri düzgün bir tabloda sunar.

2. Doğru hashtag'leri kullanın

Doğru hashtag'leri kullanmadan Instagram'daki erişiminizi artırmaz. Hashtag'ler Instagram'daki her şeydir. Diğer kullanıcıların içeriğinizi keşfetmesine ve Instagram pazarlama kampanyanızın performansını analiz etmenize yardımcı olurlar.

Hashtag'ler şu şekilde ayrılabilir:

 • trend hashtag'ler
 • genel hashtag'ler
 • sektöre özgü hashtag'ler

Instagram'da popüler hashtag'ler nasıl bulunur? Bir sosyal medya izleme aracı ile Instagram erişiminizi artırmak için yalnızca en popüler hashtag'i bulmakla kalmayacak, aynı zamanda İnternet'te önceden tanımlanmış anahtar kelimenizi içeren herkese açık tüm sözleri de takip edebileceksiniz. 

Doğru hashtag'leri kullanmak, daha geniş bir kitleye ulaşmanıza ve nihayetinde Instagram'daki organik erişiminizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca, Instagram yayınlarınızın etkisini analiz etmek için yardımcı olabilecek Instagram analitik metriklerine de göz atmalısınız. Dikkate almanız gereken en önemli Instagram metrikleri:

 • tahmini sosyal medya erişimi - gönderiyle iletişim kurabilecek tahmini kişi sayısı
 • sosyal medya etkileşimleri
 • sosyal medya sever
 • sosyal medya yorumları
 • markanızın hissi - potansiyel müşterilerinizin markanız, ürününüz veya hizmetiniz hakkında olumlu veya olumsuz konuşup konuşmadıkları

İş nişiniz için trend olan hashtag'lerin bir listesini görmek ister misiniz? Bir medya izleme aracı ile! Brand24, nişinizde kullanılan hashtag'leri sosyal medyada analiz edecek. Sonuçlara dayanarak, Instagram erişiminizi artırmak için kullanabileceğiniz 100 trend hashtag'in bir listesini alacaksınız.

3. Instagram'ın sosyal tarafını keşfedin

Instagram sosyal bir ağdır, bu yüzden organik Instagram erişiminizi artırmak istiyorsanız diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak çok önemlidir. Cambridge Analytica skandalından sonra sosyal medya algoritmalarında yapılan değişiklikler, gerçek ve olumlu davranışları teşvik etmek için kuruldu.

Instagram etkileşimleri söz konusu olduğunda ne anlama geliyor? Instagram en iyi uygulamalarını şu kritik noktalara özetleyebilirsiniz:

 • takipçileriniz tarafından sorulan sorulara hızlı bir şekilde cevap verin
 • gönderinizi beğendiğiniz ve yorum yaptığınız için teşekkür ederim
 • diğer kişilerin gönderilerini keşfedin ve içerikleriyle etkileşime geçin

Marka bilinirliği oluşturmak ve markanızı olumlu duygularla ilişkilendirmek için tüm olumlu sözler için insanlara teşekkür edin.

Olumsuz yorumlar kılık değiştirmiş bir nimet olabilir. Her şeyden önce, olumsuz yorumlar, takipçilerinizin ihtiyaçları söz konusu olduğunda bir bilgi altın madeni. Instagram varlığınızı geliştirmeniz gereken yön hakkında bir fikir verecektir.

İkincisi, size bir sosyal medya krizinin tırmanmasını önleme şansı veriyorlar. Sorguları hemen ele almaya çalışın, böylece takipçilerinize önem verdiğinizi gösterin.

4. Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği seç

Bu, Instagram katılım oranlarını artırmanın harika bir yoludur. Kullanıcıları fotoğraflarınızla veya videolarınızla etkileşime girmeye ve daha fazla paylaşmaya teşvik edecektir. Instagram, özellikle daha sonra daha ayrıntılı olarak tartışacağım Instagram Hikayeleri söz konusu olduğunda içerik paylaşımını daha da kolaylaştırıyor.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, geleneksel medya ve kullanıcı tarafından oluşturulmayan diğer içeriklerden% 35 daha unutulmaz ve% 50 daha güvenlidir.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik yayınlamak, takipçilerinizle ilişkiler kurmanıza yardımcı olur. Takipçilerinizle verimli ilişkilerin Instagram algoritması üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.

5. Instagram Hikayelerini Keşfedin

Instagram Hikayeleri iki nedenden dolayı önemlidir.

Instagram Hikayeleri, şirketinizin insan yüzünü gösterme şansı verir. Şirketinizin sahne arkası görüntülerini kaydedin, bir yarışma düzenleyin veya Instagram Hikayeleri için ayrı bir içerik oluşturun. Markanız için ek bir maruziyet elde etmenin harika bir yoludur.

Instagram Hikayeleri, markanın gösterimi için de harika çünkü haber akışının üstünde. Şirket logonuz, insanların Instagram'a giriş yaptıklarında gördükleri ilk resim olacak. Bu kaçırılmaması gereken bir fırsat!

Aynısı Instagram canlı akışları için de geçerlidir. Social Media Examiner'a göre ne kadar çok canlı yayın yaparsanız, canlı olmayan içeriğiniz o kadar fazla gösterim alır.

Hikayeler de bir algoritmaya dayanmaktadır, bu nedenle düzenli olarak yayınlamak ve bilgilendirici ve ilham verici içerik sunmak çok önemlidir.

6. Coğrafi konum kullanın

Instagram hashtag'lerinin yanı sıra, coğrafi konum, Instagram erişiminizi artırmanın başka bir harika yoludur. Bazı Instagram kullanıcıları bir hashtag için değil, belirli bir konum için arama yapar.

Ayrıca markanızı içeren resimleri de keşfedebilirsiniz, ancak etiketlenmediniz. Bu, yeni takipçiler bulmanın ve Instagram erişiminizi genişletmenin proaktif bir yoludur.

7. Instagram Reklamlarına bir göz atın

Instagram Reklamlarının ve organik Instagram'ın buz ve ateş veya gece gündüz seslere ulaştığını biliyorum. Bununla birlikte, harika bir Instagram Reklam stratejisi uygulamak, sağlam bir organik takip geliştirmenize yardımcı olabilir. Bu büyücülük nasıl çalışır, sorabilirsiniz? Açıklamama izin ver!

Zaten var olan bir yayını seçin ve dikkatlice seçilmiş kitleler arasında Instagram Ads ile tanıtın. Bu gönderi için katılım oranı artacak ve takipçilerinizin yayınlarında organik olarak daha iyi sıralanacaktır.

Soru kalıyor - hangi mesajlardan seçilecek? Instagram analizlerinize bir göz atın ve en yüksek katılım oranını oluşturan bir gönderiyi belirleyin.

8. Instagram etkileyicileri ile işbirliği yapın

Instagram etkileyicileri gizli silahınızdır. Size yardımcı olacaklar:

 • yeni kitle bulma
 • yeni içerik üretmek
 • ürün veya hizmetinizi başkalarının gözünde doğrulamak
 • olası satış yaratma
 • marka bilinirliğini artırmak.

Çoğu sosyal medya pazarlamacısı, on binlerce takipçisi olan en iyi etkileyicilerle işbirliği yapmayı düşünüyor. Ancak mikro-etkili faktörlere de bir göz atın.

Mikro etkileyiciler genellikle 100.000'e kadar takipçiye sahiptir ve İnternet ünlülerinden çok daha güvenilir kabul edilir. Takipçileriniz mikro etkileyicilerle daha fazla ilgili olacak. Görevleri de çok daha yüksek katılım oranları sağlar.

Doğru Instagram etkileyicisini nasıl seçersiniz?

Bir Instagram etkileyicileri aracı kurtarmaya geliyor!

Klear'a bir bakın 

Klear Instagram profillerini analiz edecek ve size çok sayıda faydalı bilgi sağlayacaktır. Instagram kampanyanız için doğru etkileyiciyi seçebileceksiniz. 

En çok ilgilendiğiniz beceriyi seçebilir ve şirketiniz için işe yarayacak etkinin türünü seçebilirsiniz. Tüm ünlüler, uzman kullanıcılar, sıradan veya acemi arasından seçim yapabilirsiniz. 

Gördüğünüz gibi, araç ayrıca Instagram analitik metrikleri de sunuyor. Beğenilerin sayısını, önceki yazılarda bahsedilen markaları ve çok daha fazlasını inceleyebilirsiniz!

Instagram influencer pazarlama kampanyanız için adaylar için kısa listeniz var!

9. Kitlenizle etkileşime geçin

Instagram, yayınlarınızda ve Instagram Hikayelerinizde soru sormanıza, anketler çalıştırmanıza ve diğer kullanıcıları etiketlemenize olanak tanır. Bir hediye çalıştırmak kesinlikle Instagram organik erişiminizi artırmaya yardımcı olacak birçok çevrimiçi buzz üretecektir.

Kitlenizle etkileşim kurmanın yanı sıra, işletmenizin komik yüzünü gösterme şansınız olur. Sadece birkaç ayda bir soru ve anket göndermeyi unutmayın, böylece efekti taze ve ilginç tutabilirsiniz.

Instagram'da artan erişimin faydaları

Instagram organik erişiminizi artırmak için Instagram algoritmasına uymanız gerekir. Ve algoritma için en büyük endişe yüksek kullanıcı etkileşimi.

Instagram'da organik erişim söz konusu olduğunda, hesabınızı bir bütün olarak düşünün. Instagram Hikayeleri üzerinde çok sayıda görünümünüz var, ancak fotoğraflarınızın altında pek çok beğeni ve yorum yoksa, bu gayet iyi. Hedef kitlenizin video içeriğiyle daha fazla ilgilendiği ve ilgi çekici kısa klipler oluşturmaya odaklanmanız gerektiği anlamına gelir.

Kitlenizi tanıyın ve beklentilerini karşılamaya çalışın. Instagram'a organik bir erişim oluşturmak, bir gecede yapabileceğiniz bir şey değildir, ancak doğru tutumla başarılı olursunuz.

Instagram servislerimiz: