Instagram'da nasıl ünlü olunur : 2020'de ihtiyacınız olan tek rehber


Instagramda nasıl ünlü olunur bilmek ister misiniz?

Kim istemez ki? Dünyayı gezmek için lüks bir hayata sahip olmak, diğer ünlü ve ilham verici insanlarla tanışmak, hayran olmak gibi gibi… liste devam ediyor. Kulağa hoş geliyor değil mi?

Yaklaşık 10 yıldır çevrimiçi pazarlama yapıyorum ve bazı sosyal medya hesaplarının bir kalp atışı içinde sıfırdan kahramana geçtiğini ve bazılarının on yıl içinde şöhret kazanmaya çalıştığını gördüm.

Ancak, Instagram'da ünlü olmanıza yardımcı olacak bazı en iyi uygulamalar olduğuna inanıyorum Bir Instagram pazarlama uzmanı olarak, herkesin daha hızlı bir şekilde spot ışığına girmesine yardımcı olmak için bu makaleyi bir araya getirdim.

1. Instagram'ı neden ünlü yapmak istiyorsun?

 İlk etapta neden ünlü olmak istediğini sormayacağım. Bu çok felsefi bir konuşma olabilir ve bu başka bir zamanın konusu.

Ancak kendinize sormanız gereken ana soru, neyle ünlü olmak istediğinizdir?

 Cehennem kadar komik olduğun ve insanları güldürdüğün için sana çekildiği gerçeği mi? Modada harika bir tada sahip olduğunuz ve insanlar kıyafet ilhamı için size döndüğü için mi? Yoksa alanınızda başkalarının bir şeyde daha iyi olmasına yardımcı olmak isteyen bir uzman mısınız?

Bu senaryoların ortak yanı nedir? Hepsi izleyicilerine değer katıyor. Şöhret ve takip olmadan değer sağlamanız gerekiyor.

Hikayenin sonu.

İçeriğinizle başkaları için hiçbir şey yapmazsanız, insanları etrafta dolaşmaya ikna etmek gerçekten zor. Takip ettiğiniz ünlü insanları düşünün. Onları takip edersiniz çünkü onları beğenirsiniz, müziklerini, yaşam tarzlarını vb. Seversiniz. Onlardan ilham alırsınız.

Onlar gibi olmak istiyorsanız, değerli içerik sağlayarak onlar gibi davranmaya başlasanız iyi olur .

İşte bu yüzden siz de hikaye paylaşım platformu olarak Instagram’ı düşünmelisiniz.

Instagram, en sıcak sosyal medya platformlarından biridir. Pek çok pazarlamacı (ben dahil) Instagram'ın kitlenizle etkileşim kurmak için en iyi yer olduğunu söylüyor. Diğer sosyal medya platformlarıyla karşılaştırıldığında Instagram'daki etkileşim oranı, içeriğin sunulduğu basit görsel yaklaşım sayesinde birkaç kat daha yüksektir.

İşe de biraz bağlı, örneğin finans veya politikadaysanız, bunun yerine Twitter'ı düşünebilirsiniz . İşiniz, resimler ve videolarla yoğun bir şekilde ilgiliyse, Instagram sizin için daha doğru olabilir.

2019'un başlarında Instagram'da aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcı arıyoruz . Ve büyüme oranı herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Evet, Instagram'da var olmak mantıklı.

2. Yeteneğiniz / tutkunuz nedir?

Önce kendinize şu soruyu sormalısınız: Yeteneğiniz veya tutkunuz nedir?

İdeal olarak, Instagram sayfanıza tutkulu olduğunuz bir şeyle başlamak istiyorsunuz ve yetenekleriniz var. Harika bir başlangıç ​​yapmanın en güvenli yolu budur.

Bir şarkı kariyerine başlamak için büyük bir tutkunuz varsa, ancak hiç şarkı söyleyemiyorsanız, üzülmeyin. Hala spot ışığında parlamanın yaratıcı yolları var.

Örneğin, yetenek eksikliğinizle öne çıkabilir ve bu konuda eğlenebilirsiniz. Eğer gerçekseniz, insanlar sizi beğenecek ve sizi takip edecektir.

Ya da şarkı söylemeyi ve deneyiminizi dünyayla paylaşmayı öğrenme yolculuğunuzla ilgili bir Instagram hesabı açmıyorsunuz?

Kendinizi ilginç hale getirmenin birkaç yolu vardır.

3. İlk 100 ila 1.000 takipçiyi edinin

Hepimizin arkadaşları ve ailesi var. Yolculuğunuza herkesi dahil ettiğinizden emin olun. Bu, insanların sıklıkla yapmayı unuttukları veya bir nedenden ötürü yapmadığı bir şeydir.

 Gerçek şu ki, kendinizi dışarı çıkarmak, bilinmeyen bir kitlenin önünde ilk kez büyük bir sahnede yürümek gibi. Seni kesinlikle olduğu gibi seven insanlar olacak. Nefret edenler (internet - duh!) Ve geri kalanı umursamaz. Hala!

Sürece eğlenmek ve sizi seven insanlar memnun, harika olacak!

Bu ilk takipçiler önemlidir, böylece süreçlerinizi gerçekten çalıştırabilir ve bir şeyleri nasıl yapmak istediğinize dair bir ritim almaya başlayabilirsiniz.

4. #instafamous olmak için kendi hashtag geliştirmek

Çoğu marka ve büyük hesap, yalnızca kendileri ve takipçileri tarafından kullanılan kendi hashtag'lerini geliştirdi. Bu, “kabile” nizi ve belirli bir konunun etrafındaki meşgul insan topluluğunu oluşturmanın harika bir yoludur.

Tabii eğer Coca-Cola veya Apple iseniz, tüm dünyadaki insanlar hashtag'inizi sizi takip etmeden kullanacaktır.

Kendi hashtag'inizin olması hesabınızın daha profesyonel görünmesini sağlar (ve gerçekte olduğundan daha büyük) ve insanların sizinle ve oluşturduğunuz hareketle ilgilenmesini sağlar.

Hashtag'iniz hesabınızın adı, ürününüzün adı, program, hareket, hizmet veya yalnızca nişinizle alakalı kelimelerin yaratıcı bir kombinasyonu olabilir.

5. Çok çeşitli hashtag'ler kullanın

Hashtag kullanma konusunda araştırma yaptıysanız, muhtemelen çelişkili tavsiyeler buldunuz. Bazıları sadece birkaç hashtag kullandığını söylüyor, bu yüzden çok spam gibi görünmüyorsunuz. Bazıları, şu anda Instagram tarafından izin verilen maksimum hashtag miktarı olan 30 hashtag kullanmanız gerektiğini söylüyor.

Araştırmalar 11'den fazla hashtag kullanmanın daha fazla ilgi gördüğünü gösteriyor. 

Şahsen posta başına 30 hashtag kullanmanızı öneririz. Farklı kitlelere ulaşmak için onları alakalı tuttuğunuzdan ve arada bir değiştirmeye devam ettiğinizden emin olun.

Şahsen posta başına 30 hashtag kullanmanızı öneririz. Farklı kitlelere ulaşmak için onları alakalı tuttuğunuzdan ve arada bir değiştirmeye devam ettiğinizden emin olun.

PROFESYONELLER İÇİN İPUCU: #life #love vb. Gibi süper popüler hashtag'leri kullanmayın. Bunun yerine, daha iyi erişim elde etmek için yaklaşık 100k ila birkaç milyon post paylaşımına sahip hashtag'ler kullanmayı deneyin.

6. Farklı hashtag'ler ile pozunuzu izleyin

Çoğumuz, insanların sadece arkadaşlarının profillerine göz atmadığını, aynı zamanda yeni harika içerikler aradığını fark etmiyoruz.

Gönderilerinizin belirli hashtag'ler için "en popüler gönderiler" bölümünde yer almasını istiyorsanız, gönderdikten kısa bir süre sonra büyük bir çekiş kazanmanız gerekir. Genellikle yayınlarınız yaklaşık 48 saat kalabilir. Hashtag'e ve onu kullanan diğer hesaplara bağlıdır.

 Gönderdikten birkaç saat sonra tüm hashtag'lerinizi kontrol etmenizi öneririz. Bunlardan herhangi biriyle en iyi yayınlar bölümüne mi vurdunuz?

Eğer yapmadıysanız, muhtemelen çok geniş ve çok popüler etiketler kullanıyorsunuzdur. Biraz çekiş elde etmek için daha az popüler olanları kullanmayı deneyin. Hesabınız zaten büyük olduğunda, hashtag'leri kullanmadan bile hemen "keşfedebilirsiniz" (Instagram, hashtag'lerin yanı sıra diğer işaretleri de okur).

Öte yandan, kullanılan tüm hashtag'lerle "keşfe" bastıysanız, daha büyük bir kitleye ulaşmak için daha da popüler olan hashtag'leri kullanmayı düşünmelisiniz.

Hangi hashtag'lerin sizin için işe yarayıp hangilerinin işe yaramadığını test etmeye devam edin.

Her zaman popülerlikle ilgili değil. Instagram'ın algoritmasının Google'ınkine biraz benzediğini ve ayrıca bir TO (tıklama oranı) ve hesabın etkinliği gibi faktörleri de dikkate aldığını düşünüyorum . Kullanıcılar içeriğinizi belirli bir hashtag ile alakalı bulamazsa, yayınınızı tıklamaz / tıklamazlar. Bu, Instagram'a üst mesajlar bölümünde kalmamaya dair bir gösterge verir.

Mantıklı?

7.Rakiplerin ve idollerin bir listesini yapın

Bu pek çok nedenden dolayı önemlidir.

İlk olarak, profillerini anlamak iyi olur. Takipçileriyle nasıl etkileşime giriyorlar (daha iyi bir şey yapabilir misin)? En fazla paylaşımı hangi tür yayınlar alır? vb.

İkincisi, takipçiler için savaşmak yerine arkadaş olmak ve rakiplerinizle işbirliği yapmak daha iyidir. Her zaman rakiplerinizle etkileşime geçmenizi ve mümkünse alışverişi değiştirmenizi öneririm (daha sonra buna ulaşacağız - bu yüzden etrafta dolaşın ).

Üçüncüsü, etkileşimde bulunmak istediğiniz bazı idoller veya rakipler varsa, ancak gerçekten dikkatlerini çekmiyorsanız, kişisel olarak almayın. Hepimiz insanız ve bir günde 24 saatimiz var. Muhtemelen sosyal medyalarında olan her şeyle aşırı yüklüler.

Ancak, zaman zaman altyazılarınızda bunlardan bahsedebilirsiniz. Eğer bunu görürlerse, sadece bir yorum bırakarak yanıt verebilirler. Bu gibi durumlarda, yayınınızın inceleme feed'ine aktarılma şansı daha yüksektir . Süper yüksek takipçi tabanına sahip bir hesaptan yapılan yorum çok değerli kabul edilir.

8. Biyografiniz önemlidir, ama fazla düşünmeyin

150 karakterle kendin hakkında bir şeyler söyle.

Söyleyecek çok şeyiniz varsa bu bir meydan okumadır.

Olağanüstü bir biyografi yazmak söz konusu olduğunda, gerçekten doğru bir yol yoktur. Farkındalık, İlgi, Arzu, Eylem kavramını biliyorsanız , biyografiniz Farkındalık veya İlgi Alanı olacaktır.

Potansiyel takipçilerinizin aşağıya kaydırıp yayınlarınızı görmesini istemek için anında ilgi ve ilgi çeken bir biyografi yapın.

Biyografinizde bir bağ varsa, o zaman dikkat çekmek iyi bir fikirdir. Kişisel hashtag'inizi kullanarak (daha önce bahsettiğimiz) biyografinizi renklendirebilirsiniz.

Ayrıca emoji  kullanabilir misiniz? ? ? ? biyografinizde, biyografinizin daha canlı görünmesini sağlamak için güzel bir ektir. Rağmen, gerçekten niş ve hedef kitlenize bağlıdır. Instagram'daki herkesin emoji aldığından eminim, ancak belirli hesaplar için uygun olmayabilir.

Potansiyel takipçilerinize hesabınızın ne hakkında olduğunu bildirin ve sizi takip etmelerini önerin. “Sıfırdan şarkı söylemeyi öğrenmeye doğru yolculuğumu takip et” gibi bir şey .

9. Temanızı ayarlayın

Açıkçası öne çıkmak ve başka bir indie yaşam tarzı blogger, yemek aşığı ya da dünya gezgin olmak değil. Vay be, neredeyse kafiyeli.

Her neyse, her zaman belirli bir renk paletine veya fotoğraf stiline bağlı kalmalısınız. Birinden kopyalamayın, neyi sevdiğinizi ve feed'inizi nasıl benzersiz hale getirebileceğinizi düşünün.

Tabii ki, gerçek kişi sizi ne kadar çok görürse, içerik yaratmanız ve insanların gerçek size aşık olmasını sağlamak o kadar kolay olur.

10. Bir hikaye anlatın

Çevrimiçi bir hikaye anlatmak o kadar da zor değil. Hepimizin anlatacak hikayeleri var. Senin apartmanda kapıcı bir hikayesi vardır, Google'ın CEO'su bir hikayesi vardır ve SİZE bir hikayem var.

Bu hikayeleri sunma şeklimiz her şeydir. İnsanların sosyal medyada etkileşime girmesinin 3 temel unsuru vardır .

Eğlenmek, ilham almak ve eğitilmek istiyorlar Bunlar ilk aşamada tartıştıklarımızla bağlantılıdır.

Hadi yeteneğine geri dönelim. Şarkı söylemek sizin işinizse, bir hikayeyi anlatmanın bazı harika yolları:

 • Yeni bir vokal tekniği öğrendin mi, öğrendin mi? Harika! Takipçilerinize bunu nasıl yaptığınızı veya hangi ilerlemeyi kaydettiğinizi bildirin. Belki onlara tekniğe nasıl hakim olabileceklerine dair işaretçiler de verebilirsiniz.
 • Bir konsere geri döndün mü? (Orada)Bu olumlu bir şey. Artık bu hikayeyi takipçilerinizle paylaşabilir ve hatta Instagram Live özelliği ile onlara canlı bir konser bile düzenleyebilirsiniz . İnsanlar çoğunlukla empatiktir ve bu çok ilgi çekici bir şey olacaktır.
 • Geçen gün harika bir şaka duydun mu? Peki, neden bir şarkıya dönüştürüp 60 saniyelik bir videoyu kaydetmiyorsunuz?

11. Çarpıcı bir yem oluşturmak

Instagram tamamen güzel içerikle ilgilidir. Düşük çözünürlükte çekilen veya zayıf aydınlatılmış fotoğraflardan kurtulmayı beklemeyin.

% 100 memnun olmadığınız içeriği asla yayınlamayın . Her bir gönderinin bütün gün üzerinde çalıştığınız gibi görünmesini sağlayın.

Peki ya selfie'ler?

Sorduğun için memnunum. Kişisel markanızı oluşturuyorsanız ve şirketinizin hesabını yönetmiyorsanız  , özçekimler kesinlikle Instagram özet akışınızın merkezindedir.

 • Doğru renk şemalarını kullanmak daha fazla ilgi çeker. Bunlar mavi, yeşil ve bej gibi serin, dünyevi tonlardır.
 • Filtreleri kullanmak her zaman mümkün değildir. “Söğüt” filtresi 1. sırada yer alsa da “Normal” ikinci çıktı. Ayrıca "nofilter" hashtag'i ile selfie'ler neredeyse% 10 daha fazla ilgi gördü. Profesyonel bir kamerayla fotoğraf çekiyorsanız (ki kesinlikle tavsiye ederim), Photoshop'ta bazı düzenleme yapmak yeterlidir. #nofilter, sadece ağır düzenleme.

12. Tutarlı olun

Günde veya haftada kaç yayın yapacağınıza karar verin. Instagram'da ünlü olma konusunda gerçekten ciddiyseniz , günde en az 2-3 mesaj göndermeyi hedeflemelisiniz. Bu doğru - çok iş var.

Ve hayır, spam gibi görünmüyor. Yüksek kaliteli ve değerli yayınlar gönderdiğiniz sürece iyi olacaksınız.

Instagram, tutarlı bir şekilde yayın yapan ve kaliteli içerik yayınlayan hesapları sever. Bu yüzden Instagram'ın sizi sevmesini sağlayın ve daha yüksek katılım oranları ve her gönderi yaptığınızda keşfe çıkma şansınız daha yüksek olacaktır.

Öte yandan, çok fazla içerik üretmekte zorlanıyorsanız, bu konuda strese girmeyin. Feed'inizi oluşturun ve haftada birkaç kez yayınlayın ve yalnızca toplulukla etkileşim kurmak ve bu uzun süreli ilişkileri oluşturmak için daha fazla zaman harcayın.

Aslında yakın zamanda DM'lerin gönderilmesi, yorumlara yanıt verilmesi ve yeni hesaplarla etkileşime girilmesi ile birlikte çalıştığım bazı hesaplarda etkileşimi çok artırmaya yardımcı oldum. Bu faaliyetlere dikkat edin.

PROFESYONELLER İÇİN İPUCU: Hafta sonu boyunca önümüzdeki hafta için içeriklerin çoğunu hazırlamak için zaman ayırın, böylece kendinize “Bugün ne yazacağım?” Diye sormazsınız.

13. En iyi gönderim zamanlarınızı bulun

Birçok pazarlamacı, yayınlamanız gereken günün veya haftanın belirli zamanları olduğunu söyleyecektir. İçinde bazı gerçekler olsa da (hafta sonları daha iyi çalışma eğilimindedir), herkesin kendi hesaplarına ve takipçilerine göre en iyi kayıt zamanlarını bulması gerektiğine inanıyorum.

Tüm hesaplar farklıdır ve kitlenizin sosyal medyayı kullanma şekli rakiplerinizden tamamen farklı olabilir. 

14. Etiketli fotoğraflarınızı düzenleyin

Yakında, hesabınız büyümeye başladığında, insanlar sizi etiketlemeye başlayacak. Ne yazık ki, bu etiketli fotoğrafların bazıları düşük kalitededir ve gölgeli hesaplar tarafından yayınlanmıştır.

Yaptığınız izlenimden sorumlu olmak ve herkesin sizin için yapmasına izin vermemek istiyorsunuz. Kullanıcı tarafından oluşturulan bazı içerikler sizin için iyi olsa da. Örneğin, dergiler ve PR ile ilgili diğer kullanıcılar tarafından etiketlenmek sizin için iyi olur.

Neyse ki, fotoğrafı ziyaret edip "fotoğraf seçenekleri" ni seçerek etiketli fotoğrafı profilinizden kaldırabilirsiniz. Etiketi kaldırma ve yine de "fotoğraflarınız" bölümünde tutma şansınız vardır, ancak en iyisi "fotoğraflarda sakla" seçeneğini kapatmak ve etiketin kendisini bırakmak olacaktır.

Çok fazla etiketlenmiş hesaplarla ilişkili bazı keşfedilebilirlik olduğuna inanıyorum. SEO dünyasında bir back-link gibi çalışır.

Yapabileceğiniz başka bir şey, Instagram ayarlarınızı değiştirmektir, böylece etiketli fotoğraflar önce onaylamadığınız sürece gösterilmez. Bu, “Seçenekler” -> “Fotoğraflarınız” -> “Manuel Olarak Ekle” altından değiştirilebilir. Merak etmeyin, insanlar sizi hala etiketleyecek, ancak artık hesabınızla hangi içeriğin görünür bir şekilde ilişkilendirildiği üzerinde daha iyi bir kontrole sahipsiniz.

15. Yerel olarak maruz kalma

Unutmayın, dünyadaki insanlar Instagram kullanıyor. Bir yere seyahat ediyorsanız, Instagram'daki yerel toplulukla da etkileşim kurduğunuzdan emin olun. Fotoğraf, video ve hikaye oluşturun. Bunları coğrafi olarak etiketleyin ve yakındaki benzer hesaplarla etkileşime geçin.

Bu özellik, yeni ilişkiler kurmak ve aşağıdakileri artırmak için harika bir yoldur. Coğrafi etiketleri gerçekten rastgele kullanmamalısınız. Bunları gerçek konumunuzla alakalı hale getirin.

Ayrıca Instagram hikayelerinizde coğrafi etiketler kullanmak çok büyük. Hikayelerinde coğrafi etiketleri kullanan hesabın yaklaşık 2-3 kat daha fazla görünüm aldığını görüyorum .

Ne kadar alakalı olursa, keşif özet akışından o kadar fazla tıklama / tıklama alırsınız. Yine, bu Instagram algoritması iyi içeriğe sahip olduğunuzu gösterir ve daha da fazla itmeye başlar.

16. Buna iki kez dokunun

CTA-ları kullanmanın gücü ( Harekete Geçirici Mesaj).

Çeşitli araştırmalar, biyografilerinizde veya postlarınızda uygun CTA kullanmanın etkileşimi önemli ölçüde artırdığını göstermektedir. Tutarlı bir yüksek katılım, sizi daha fazla insanın önüne getirir ve sonunda size daha fazla takipçi getirir.

Bu yüzden, ne zaman bir şeyler gönderiyorsanız, harekete geçirici mesaj düşünün. İşte genellikle çalışan bazı CTA'lar:

 • Kabul ediyorsanız iki kez hafifçe vurun
 • Bir arkadaşınızı / aile üyenizi / partnerinizi etiketleyin (bunu görmesi gereken biri)
 • Yorumunuzu aşağıya bırakın
 • Bunun hakkında ne düşünüyorsun
 • Yay mı yoksa Nay mi?
 • Yarışmaya / hediyeye girmek için yorum yapın

17. Duyurular

Çekimler yeni takipçiler kazanmak için harika bir yoldur. Hesap hala küçükken gerçekten çok fazla başarı görmedim, ancak zaten 10.000'den fazla takipçiniz olduğunda çok iyi çalışıyor.

Çığlık gerçekten de sizin yazınızdaki veya hikayenizdeki birinden bahsetmekten başka bir şey değildir. Posta başlığındaki hesaptan bahsedebilir, yayın medyasının kendisinden (tag) bahsedebilir veya hesap profillerinin ekran görüntüsünü oluşturabilir ve bunu yayın ortamı olarak kullanabilirsiniz. Daha da iyisi, içinde ikiniz olan bir yazı ya da bir hikaye olabilir.

Atışları değiştirebilir veya atışları satın alabilirsiniz.

Atış için Atış (S4S olarak da bilinir)

Bu benzer nişler ve benzer boyutlarda hesapları ile alışveriş alışverişi idi. Temelde benzer boyutlarda hesaplara ulaşın ve bir S4S için olup olmadıklarına bakın. Bu komut dosyasını kullanın örneğin:

 • Selam! Nasılsın? Instagram hesabınızı buldum ve yayınlarınızı gerçekten çok seviyorum. Bir çatışma anlaşması için bir kapatma ile ilgilenip ilgilenmeyeceğinizi merak ediyor muydunuz? Her iki durumda da, iyi çalışmaya devam edin!

Ücretli alışveriş

Temel olarak söylediği budur. Bir kullanıcıya, hesabınız için bir kapanma yapması için ödeme yaparsınız. Atış oranları genellikle yaklaşık 5 $ 'dan başlar ve neredeyse binlere çıkabilir. Genellikle, fiyat takipçi sayısı ve / veya katılımı ile belirlenir. Bir hesap ne kadar çok takipçi ve nişan alırsa, o kadar fazla kişi istemektedir.

Ne yazık ki, pek çok insan nişanlara bakmıyor ve nişanları korkunç olan 50.000 takipçiye sahip bir hesaptan bir alışveriş için 50 dolar gibi bir şey ödemiyor. Sonuç - şanslıysanız belki 5 ila 10 takipçi.

Bu nedenle, takipçi sayısını değil, ortalama katılımla ödeme yapmanızı öneririm. Ben yaklaşık 1.500 ila 2.000 yazı başına ortalama bir nişan (yorumlar + beğeniler) bir hesaptan shoutout başına $ 20- $ söyleyebilirim.

S4S talebiyle aynı şekilde onlara ulaşabilirsiniz. Yine de yapma. Ücretli ödemelerle harcadığınız para budur, ancak S4S ile takipçilerinizi potansiyel olarak üzersiniz. Serin bir hesabı takip ederseniz ve birdenbire başkalarının içeriğini yayınlamaya ve beğenmediğiniz / bilmediğiniz bu hesapları tanıtmaya başladılar. Takip etmekten vazgeçeceksin değil mi?

18. Öne çıkın

Gerçek değeri paylaşıyorsanız ve haber değeri taşıyan bir yerdeyseniz, öne çıkmak için gazetecilere ve diğer medya yayınlarına ulaşmaktan korkmayın.

Sunacak bir şeyiniz varsa, muhtemelen bunu paylaşmak isteyen başka insanlar da vardır. Bloglarda, haber sitelerinde yer alabilir ve diğer Instagram ve sosyal medya hesaplarında da yer alabilirsiniz.

Daima kendiniz hakkında gerçek hikayeler bulmanın yollarını bulmaya çalışın. Eşya veya maruz kalma satın almak kısa vadelidir. Takipçi satın almayla ilgili neler yaptığımızı hatırlıyor musunuz? İyi!

19. Katılım grupları

Etkileşim grupları temel olarak Instagram içinde ve diğer platformlarda grup konuşmalarıdır ( Telegram uygulamasında birkaç tane vardır ). Buradaki fikir, gruptaki tüm katılımcıların birbirlerinin gönderileriyle etkileşime girecekleri (ve yorum yapacakları). Bu, eşzamansız olarak veya günün belirli saatlerinde olabilir.

Büyük bir büyüme elde etmek için, çok fazla nişan alacağınız zamanı planlayabilmeniz daha iyidir. Gönderdiğiniz ilk saatte çok fazla etkileşim kurmak önemlidir , çünkü bu Instagram'a içeriğinizin iyi olduğunu ve Keşfet bölümüne itilmesi gerektiğini gösterir.

Bu gruplara katılırken “iyi kayıt sürelerini” ilgisiz kılın. Bu nişan gruplarının nişan ya da bir rauntu söyledikleri şekilde başlattığı zamanlar göndermelisiniz .

Bununla birlikte, aynı hesaplardan tekrar tekrar beğeniler almak 2019'da gerçekten çok yardımcı olmuyor. Yorum grupları yine de harika. Daha fazla beğeni almak için size farklı trafik kaynaklarını birleştiren otomatik nişan hizmeti getirmek için profesyonel yerlerle ortaklık yapın.

20. Kitlenizle etkileşime geçin

Bu muhtemelen odaklanmanız gereken en önemli şeylerden biridir.

Bir takipçi kazandınız - onlarla etkileşime geçin. Onları selamlamak ve kendinizi tanıtmak için bir DM gönderin. Hızlı cevaplarla aslında çok kolay. Henüz hızlı yanıtlar ayarlamadıysanız Instagram ayarlarınıza gidin ve bir hoş geldiniz mesajı ekleyin.

Bunun gibi bir şey olabilir:

 • Merhaba! Beni takip ettiğin için teşekkürler. Günün nasıl geçiyor?

Sonraki. Tüm yorumlarınıza yanıt verin ve takipçilerinize kendiniz ulaşmak için yoğun gününüzden biraz zaman ayırın. Beğenme ve gönderilerini yorumlama.

Ayrıca, kitlenizle sürekli etkileşime giriyorsanız Instagram, içeriğinizi yayınlarına aktarmaya başlayacaktır. İçeriğiniz iyi ise beğenecek ve yorum yapacaklardır. İyi bir etkileşime sahip olduğunuzda Instagram, içeriğinizi en iyi yayınlar bölümünde tanıtmaya ve feed'i de keşfetmeye başlar.

Bunu aklınızda bulundurun. Bu sadece mümkün olduğunca çok sayıda yeni takipçi biriktirmekle kalmaz, aynı zamanda takipçilerinizle uzun süreli güçlü ilişkiler kurmakla da ilgilidir.

21. Reklamcılık

Hesabınız henüz işletmeye geçmediyse, bunu yapma zamanı gelmiş demektir.

Şimdi bir iş değil ve hiçbir şey satmak istemiyor olabilirsiniz. Bu harika, ancak bir işletme hesabı olmadan Instagram'da promosyonlar çalıştıramazsınız.

Promosyonlar veya reklamlar, ancak bunları siz her zamankinden daha alakalı hale getirmek üzeresiniz. Instagram (yani Facebook) gelir ve hisse senedi fiyatı açısından yatırımcıların beklentilerini karşılamıyor. Hissedarların güvenini artırmak için 2019'da Instagram ve Facebook'ta muhtemelen bazı yeni reklam ürünleri göreceğiz.

IGTV'nin ortasında, izlenecek hesaplar önerilecek reklam hedefleri, DM'lerin tanıtımı vb.

Erken benimseyenler (reklamverenler) kesinlikle ödüllendirilecek, bu yüzden reklam oyununa da girmenizi öneriyorum.

Şu anda önerdiğim şey business.facebook.com adresine giderek  kendiniz için bir işletme yöneticisi hesabı oluşturmak. Oraya Instagram hesabını ekleyin ve yeni bir reklam hesabı oluşturun. Ekleme hesabınızın altında özel kitleler oluşturabilirsiniz. İyi fikir, Instagram profilinizi ziyaret eden ve bunlara bir tanıtım yapan tüm kullanıcıların bir kitlesini oluşturmak olacaktır.

Kaçınılması gereken hatalar

 1. Instagram hesabı herkese açık değil - insanlar sizi bulamazsa sizi takip etmezler!
 2. Bir sürü rasgele hesap takiben.
 3. Çok hızlı takip etmek / sevmek (birkaç dakika içinde 200'de olduğu gibi) - Muhtemelen yasaklanacaksınız!
 4. Her zaman yinelenen içerik yayınlama.
 5. Yorumlara yanıt vermemek veya kötü yapmak.
 6. Kalite yerine niceliğe odaklanmak.
 7. Alakasız hashtag'leri kullanma.
 8. Promosyon içeriği üzerinden yayınlama.

Sonuç

Instagram ünlü olmak için harika bir platform ve ben şahsen 2020'de en sıcak platformlardan biri olacağına inanıyorum. Her şey iyi değerli içerik sunmakla ilgili. Takipçilerinizle konuşmak ve yeni takipçilere ve iş ortaklarına ulaşmak için ne kadar fazla zaman harcarsanız o kadar başarılı olursunuz. Başlangıçta bir mücadele gibi görünebilir, ancak 1.000 takipçiyi vurduktan sonra eğlenmeye başlar ve büyümeniz hızlanmaya başlar. Bu makalede ele alınan ilkeleri uygulayın ve iyi olacaksınız. 

Instagram servislerimiz: