Instagram'da popüler olmak için 9 teknik


Instagram Popülerliği için Dokuz Gözden Geçirilmiş Teknik

Hepimiz sosyal medya profillerimizde daha popüler olmak istiyoruz. Pazarlamacılar olarak daha popüler olmamız gerekiyor . Bu bizim işimiz

Bu yüzden tüm tipik şeyleri yapıyoruz: Makaleleri okuyun, Tampon kullanın, en iyi uygulamaları takip edin… ne yapmamız gerekiyorsa .

Instagram ile son deneylerimde , pek çok insanın kullanmadığı birkaç yeni teknik buldum. Göz ardı edilen bu fikirleri deneyin ve Instagram kitlenizin patlamasını izleyin.

1. Hashtag'ler üzerinde anahtar kelime araştırması yapın.

Sadece sıcak hashtag'leri kullanmak yeterli değildir. Amacınız en alakalı ve en yüksek trafik hashtag'lerini kullanmaktır. Bu biraz SEO'ya benziyor mu? Çok benzerlik var. Hashtag'ler, anahtar kelimelerin Instagram eşdeğeridir, bu nedenle hedef kullanıcılarınızın hangilerini tıklayacağını bulmanız gerekir.

Yanlış hashtag'leri seçerseniz , aradığınız katılım düzeyini alamazsınız. Bir fitness takipçisinin üreticisi olan Jawbone, Instagram'da hashtag'lerin gücünü kullanmaya çalıştı. #Knowyourself etiketini seçtiler, çünkü pazarlama temalarıyla eşleşti. Ne yazık ki, #knowyourself hashtag çok geneldi. Birçok kişi zaten kullanıyordu ve #knowyourself'ı tıklamakla ilgilenenler Jawbone'un ittiği temayla ilgilenmedi.

Alakalı ve hedeflenmiş doğru anahtar kelimeleri seçerseniz, sayılan şekillerde çok daha fazla popülerlik kazanırsınız.

2. Kitlenize ilham verin.

İnsanlar ilham aldıklarında kendilerini iyi hissederler. Birisi ilham verdiğinde, onlara ilham veren kişiyi sever .

Sosyal medya pazarlamacısı #pazarlamacılar hesabıyla yaptığı şey budur. Instagram, pazarlamacılar için ilham verici alıntıların istikrarlı bir çıkışını sürdürüyor

3. Hediye verin. Güzel olanlar.

Instagram'da delicesine popüler olma tekniklerinden bazıları kesinlikle ücretsiz değildir.

En büyük maliyetlerimden bazıları ödüller veriyordu. Gerçekten çok güzel şeyler verdim. Ancak açıkçası, daha fazla takipçi almak için hediyelerimi kullandım. Tek bir hediye bana birkaç bin ekstra takipçi kazandırabilir, bu da daha sonra yolda daha popüler hale geldi.

4. yaşam tarzı resimleri göstermek.

Dan Bilzerian'ın uberpopular Instagram hesabı biraz NSFW, ancak yaşam tarzı resimlerinin nasıl yayınlanacağını kesinlikle biliyor.

Ve yaşam tarzı söz konusu olduğunda, az sayıda insan Bilzerian kadar abartılı yaşıyor. Bu başarı sırrının bir parçası. Kral gibi yaşıyor ve bazı ülkelerin vatandaşlarından daha fazla Instagram takipçisi var. Belki de bu yüzden “Instagram Kralı” unvanını almıştır.

Yaşam tarzı pazarlamasının yeni dalgası son derece çekici. Diğer insanların nasıl yaşadığını merak ediyoruz, özellikle de bu şekilde yaşamak istiyorsak. Tabii ki olamaz biz onları bizim hayallerini yüzden, bu şekilde yaşıyor. Ünlüler, zengin insanlar, girişimciler, dünya gezginleri, aşırı sporcular ve moda danışmanları, bu tür yaşam tarzı resimlerini kolayca takip edebilir ve tonlarca takip ve beğeni toplayabilir.

Peki ya daha normal hayatlar yaşayan geri kalanlarımız? Her gün tam paraşütle geçmiyor ya da bir Lamborghini'de takım bulmuyoruz. Ne olmuş yani? Yaşam tarzı resimlerinin çekici olması için aşırı olması gerekmez. Sadece temel yaşam tarzı resimleri olmalılar.

Adil bir sihir payına sahip olan Taylor Swift bile, doğum günü partisi gibi normal yaşam tarzı olayları yayınlar. Tam olarak fotoğraflanmış değil. Sadece normal insanlar iyi vakit geçiriyorlar.

Bu oyunu Instagram'da kullanmak isteyen markalar için Dos Equis ve “Dünyanın En İlginç Adamı” nı düşünün. Burada harika bir örnek olarak hizmet veren bir marka kişiliğiniz var - bu yaşam tarzı tekniğinin gerçekten bir ev çalışmasına vurabileceği. Kim bu adamın hayatına günlük olarak bakmak istemez ki?

Markanızın Instagram'da harikalar yaratacak bir kişiliği var mı?

5. Birkaç selfie tamam.

Instagram'ın bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, insanların günlük yaşamına - nasıl göründüklerine, nasıl davrandıklarına, ne yaptıklarına yakından bakmalarıdır.

Bazı insanların narsisistik bir yanlışlık gibi özçekimlere karşı bir şeyleri vardır. Gerçekte, özçekimler dijital çağda kişisel öz ifadenin bir parçasıdır. Sorun değil.

Belki de hepimizin merak etme veya merak etme eğilimi vardır. Instagram arzuları gratifies. Eğer güzel bir ünlüysen, insanlar çok fazla özçekim bekliyorlar.

Ama aynı fiziksel çekiciliğe sahip olmasanız bile, utanılacak bir şey yok. İnsanlar seni görmek istiyor. Devam et ve bir iki selfie çek.

6. Başkalarının fotoğrafları hakkında yorum yapın (sadece onlar gibi değil).

Instagram'ı ilk kullanmaya başladığımda, beni takip etmeleri ve fotoğraflarımı beğenmeleri için başkalarının resimlerini beğenmenin yeterli olacağını düşündüm. Anlaşıldığı üzere, diğer kullanıcıların fotoğraflarına yorum yaptığımda ve daha sonra onları sevdiğimde daha fazla etkileşim kurdum.

Bunun bir nedeni var. Instagram'da her saniye 575 beğeni var, ancak sadece 81 yorum var. Kullanıcılar fotoğraflara, yorumlarına göre% 609 daha fazla hoşlanıyor. Açıkçası, bir fotoğrafa iki kez dokunmak, yoruma dokunmaktan ve daha sonra söyleyecek yaratıcı bir şey düşünmekten daha kolaydır. Bu ekstra çabaya gittiğinde, insanlar bunu sever. Profilinize dokunup sizi takip etme olasılıkları daha yüksektir.

Instagram gurusu Emil Pakarklis'in yaklaşık 50.000 takipçisi var. İşte daha fazla takipçi almak için kanıtlanmış tavsiyesi :

Ayrıca, diğer kişilerin fotoğraflarına anlamlı yorumlar bırakarak çok fazla pozlama elde edebilirsiniz. Düşünceli ve olumlu bir yorum bıraktığınızda, bu fotoğrafın yazarının profilinizi kontrol etmeyi merak etme olasılığı yüksektir. Ve profiliniz iyi ise, yeni bir takipçi alacaksınız.

Diğer güçlü kullanıcılar da aynı şeyi yapar. Richard Lazazzera, hangi nişan türlerinin en fazla getiriyi elde ettiğini bulmak için bir test yaptı . Kullanıcıları takip ettiğinde% 14'ü onu takip etti. İzlediğinde ve diğer kullanıcıların fotoğrafını beğendiğinde,% 22'si izledi İzledi, beğendi ve yorum yaptığında,% 34'ü onu takip etti. Minimum enerji çıkışı için bu kötü bir oran - 1/3'ten fazla - değildir.

IconoSquare gibi programlar bu konuda daha güçlü bir Instagram kullanıcısı olmanıza yardımcı olacaktır, çünkü yorumlarınızı daha kolay gönderebilirsiniz.

7. En yeni hashtag'leri hedefleyin

Çoğu insan hashtag kullanmanın daha fazla maruz kalmanın kolay bir yolu olduğunu bilir… ama hangi hashtag'leri kullanmalısınız?

Birçok kişi, daha çok beğeni almayı umarak her gönderiyi #bestofig veya #likeforce gibi çok çeşitli hashtaglerle boğar. Bu olabilir çalışır. Ancak hızlı ve kolay beğeniler elde etmenin daha güçlü bir yöntemi Top 100 etiketlerini kullanmaktır.

Websta, Instagram'daki en iyi 100 etiketin çalışan bir listesini tutar . Diğer çoğu kullanıcının kullandığı etiketleri kullanmak için bu listeyi düzenli olarak kontrol edin.

8. Daha fazla fotoğraf gönderin.

Kim sadece birkaç fotoğrafı olan bir hesabı takip etmek ister? Bir kullanıcı başka bir profili tıkladığında, takip etmek isteyip istemediklerini belirlemelerine yardımcı olacak üç farklı metrik görür.

  1. Gönderiler.
  2. Takipçiler
  3. Takip etme

Bu sayıların tümü, özellikle ilk ikisi, gönderiler ve takipçiler önemlidir. Mutlaka sahip takipçi sayısını kontrol edemez, ancak yapabilirsiniz mesajlarınızı artırır. Popülerliğe layık bir Instagram hesabı oluşturmak için üzerinde çalışmanız gereken ilk şey budur.

İyi bir portföy oluşturduğunuzdan emin olmak için erken çalışabilirsiniz. Bundan sonra, gönderinizi günde en fazla dört kez saklayın .

9. Zaten büyük bir kitlesi olan bir Instagram hesabı satın almayı düşünün.

Instagram'da popüler olmanın en zor kısımlarından biri yeni başlıyor. Binlerce takipçiyi sıfırdan nasıl batırıyorsunuz?

Yapmanıza gerek yok.

Popülerliğinizi artırmanın en iyi yolu, zaten birkaç bin takipçisi olan bir hesapla başlamaktır.

Deneylerimde, 131.000 takipçisi olan bir Instagram hesabı satın aldım. Sadece adını değiştirdim ve üstlendim.

Daha sonra olanlar gerçekten ilginçti. Birkaç takipçi kaybettim - aslında birkaç bin kişi. Birkaç hafta içinde 131.000'den 21.000'e düştüm. Takipçiler günde 3.000 kadar düştü. Sonunda yavaşladı ve kaybettiğimden daha fazla kazanmaya başladım.

Düzenli paylaşımımla devam ederken, sonunda hesabın orijinalinden daha fazla takipçi aldım.

Tabii ki, zor kısım, devralmanızla bir şekilde sorunsuz bir şekilde birleşecek bir kitleye sahip bir hesap bulmaktır. Şirketler için, bir çevrimiçi ayakkabı mağazası işletiyorsanız buna iyi bir örnek verilebilir. Popüler Instagram hesaplarını işleten çok sayıda "spor ayakkabı" ve "ayakkabı moda tutkunu" var. Onlara bir teklifle yaklaşabilir veya onlarla ortak olabilirsiniz. Dikkatlice düşünün, ancak Instagram gücünüzü gece boyunca artırmanın harika bir yolu olabilir.

Sonuç

Instagram takipçilerinizi geliştirmek için tek teknik bunlar değil. Takipçilerinizle etkileşim kurmak, fotoğraflara yorum yapmak, fotoğraflarınızı etiketlemek vb. Gibi birçok başka yol vardır. Tüm geleneksel yöntemler başarılıdır ve yerlerine sahiptirler.

Bir avantaj elde etmeye ve trafiğinizi daha da büyütmeye hevesliyseniz, bu tekniklerden biri sizin için işe yarayabilir.

 

 

Instagram servislerimiz: